Як прищепити кімнатний лимон.

Лимон - вічнозелене низькоросла рослина з невеликими колючками на пагонах. Кімнатна рослина користується все більшою популярністю завдяки декоративним їстівним плодам і темно-зеленим листям, які наповнюють будинок фітонцидами і ароматами ефірних масел. Як правильно прищепити кімнатний лимон і отримувати багатий урожай? Це питання все частіше задають любителі цитрусових рослин.
Інструкція
1
Лимон, який вирощений з насіння, почне давати плоди опісля тільки 8-12 років. Якщо ж сіянці вчасно прищепити пагонами з плодоносних цитрусових примірників, вони зацвітуть уже на третій рік після його щеплення. Це досить складна для рослини процедура повинна здійснюватися швидко і чітко. Прищеплювати кімнатний лимон можна двома способами: окуліруванням і в розщіп, дуже вдалий час - літо або весна.
2
Окуліровку потрібно проводити на рослині, вік якого становить вже 2-3 роки. При цьому можна допустити, щоб підщепу і прищепа були різного виду цитрусових рослин. Для цього може добре підійти цитрон, грейпфрут, апельсин або лимон. В момент щеплення кімнатний лимон повинен володіти активного сокоруху, щоб шар кори міг з легкістю відокремитися і відкрити камбий. Цього можна домогтися, якщо за кілька днів до щеплення почати рясно поливати рослину.
3
Відступите 5-10 сантиметрів від землі і виберіть місце для щеплення, воно має бути без шипів і нирок, гладкокорое. Акуратно за допомогою одного натиску ножа зробіть поперечний надріз, довжина якого повинна бути не більше одного сантиметра і виконайте поздовжній неглибокий розріз (2-3 сантиметри).
4
Після того як ви зробили надрізи, візьміть окуліровочний або звичайний ніж і гранично обережно подденьте кінчиком надрізану кору, трохи її розсуньте. Тим самим ви відкриє ложе для щепленого вічка. Поверніть кору в початкове положення, залишивши при цьому невеликий отвір на самому верху. Через нього вам доведеться вводити вічко.
5
Тепер потрібно підготувати сам підщепу. Зріжте нирку з держака разом з корою, щитком і тонким шаром деревини. Візьміть держак однією рукою і, підпираючи пальцем під ниркою, зробіть ножем поперечний легкий надріз. Встановіть лезо ножа над самим надрізом і відокремте щиток разом із ниркою. Лезо при цьому ведіть плавно і безперервно, рухаючись знизу вгору паралельно черешку.
6
Зрізаний щиток швидко вставте в надріз, зроблений на корі кімнатного лимона, злегка натискаючи зверху вниз. Виступаючий кінчик щитка потрібно акуратно зрізати. Місце окулірування щільно обмотайте прозорою стрічкою і залиште нирку разом з черешком зовні. Рослина поле цього бажано поставити в теплицю і намагатися підтримувати високу вологість. Ні в якому разі не ставте на сонці.
7
Своєчасно видаляйте на підщепі що утворюють пагони, вони заглушають зростання бажаного прищепи. Якщо через три тижні держак не відпала і не пожовтів, значить, вам вдалося успішно прищепити лимон. Якщо ж він засихає, доведеться повторити процедуру спочатку.