Як видалити адреси з адресного рядка в "Опері".

Будь-який сучасний браузер має функцію запам'ятовування вже набраних URL та їх нагадування при введенні нових. Нерідко потрібно очистити список цих адрес, наприклад, в цілях конфіденційності. У браузері Opera це можна зробити двома способами.
Інструкція
1
Для видалення адрес з адресного рядка в браузері Opera по будь-якому з двох способів спочатку натисніть на червону кнопку з білою буквою "O", розташовану в лівому верхньому кутку екрану. З'явиться меню. Якщо використовується стара версія браузера або включено відображення меню класичним способом, пропустіть цей крок, оскільки меню на екрані вже є.
2
Щоб скористатися першим способом, в меню «Інструменти» виберіть пункт "Налаштування". У вікні перейдіть у вкладку «Додатково». Список вкладок розташований горизонтально в верхній частині вікна. Потім в списку, який при переході в цю вкладку з'явиться зліва, виберіть пункт «Історія». В рядку, що починається зі слів «Пам'ятати адрес», натисніть клавішу "Очистити".
3
При бажанні видаліть галочку «Пам'ятати вміст відвіданих сторінок». Тоді буде заблокований пошук в адресному рядку за текстами, розташованим на сторінках. Пошук в кеші здійснюватиметься тільки по URL.
4
Щоб браузер зовсім не запам'ятовує адреси відвіданих сторінок, в тому ж рядку, що починається зі слів «Пам'ятати адрес», встановіть кількість запам'ятовуються адрес на 0. Але тоді користуватися браузером буде незручно вам самим.
5
Щоб видалити адреси з адресного рядка за другим способом, в меню «Інструменти» виберіть пункт «Видалити особисті дані». У вікні натисніть кнопку «Видалити». Врахуйте, що за замовчуванням браузер налаштований таким чином, що при виконанні цієї операції закриються всі вкладки. При бажанні ви можете здійснити вибір дій, що виконуються при видаленні особистих даних, так, як зручно вам. Для цього в тому ж вікні виберіть пункт «Детальне налаштування».
6
Врахуйте, що адреси сайтів, які зберігаються в закладках, при їх наборі в адресному рядку будуть доповнюватися автоматично навіть у тому випадку, якщо виконана одна з описаних вище операцій. Також пам'ятайте, що видалення адрес проводиться тільки локально, а у провайдера в логах DNS вони зберігаються все одно.
При введенні URL сайту безпосередньо в адресному рядку Opera пропонує в випадаючому списку на вибір варіанти, схожі з тим, який ви вводите, витягуючи їх з переліку відвіданих раніше веб-ресурсів. Список, що випадає останніх відвіданих вами сайтів може містити до двохсот рядків. Не завжди така послужливість браузера прийнятна з точки зору дотримання приватності. Механізм очищення цього списку передбачений в налаштуваннях Opera.
Інструкція
1
Запустіть діалог видалення історії відвідувань. Для цього потрібно розкрити меню браузера і вибрати пункт «Видалити особисті дані», поміщений в розділ «Настройки». Вікно, що буде містити текст попередження про закриття всіх вкладок і перериванні завантажень, а також кнопки «Видалити», «Скасування» і «Довідка».
2
Клацніть по напису «Детальне налаштування» під текстом попередження, щоб проконтролювати список, що видаляються. В розкрилася додаткової панелі для видалення списку в адресній рядку достатньо наявності відмітки навпроти напису «Очистити історію відвіданих сторінок». З усіма іншими відмітками ознайомтеся уважно, щоб не видалити щось важливе. Потім клацніть по кнопці «Видалити» і браузер почне процес зачистки.
3
Існує й альтернативний спосіб видалення записів зі списку в адресній рядку . Щоб ним скористатися, треба відкрити вікно установок браузера. Відповідна команда розміщена в меню Opera в розділі "Налаштування" на самій верхній рядку і названа «Загальні настройки». Цій команді призначено і поєднання гарячих клавіш Ctrl і F12 - можете скористатися і їм.
4
Перейдіть на вкладку "Розширені" у вікні налаштувань і в списку, вміщеному в ліву частину цієї вкладки, виберіть пункт «Історія». У рядок, яка починається з тексту «Пам'ятати адрес», вміщена кнопка "Очистити" - клацніть її та Opera справить потрібну операцію. У цій же рядку є випадаючий список, в якому можна вибрати кількість збережених браузером URL. Можна і повністю заборонити збереження адрес відвіданих сторінок, якщо встановити в цьому полі нульове значення.