Як розповідати дітям казки.

Казка - супутник дитинства будь-якої дитини. Казки про тварин, чарівні казки здатні вквітчати світ усіма фарбами. На кілька хвилин дитина разом з дорослим може перенестися в чудовий світ, наповнений небаченими героями і пригодами. Захоплююче оповідання завжди знайде відгук у вашої дитини. Адже діти - самі вдячні слухачі.
Вам знадобиться
  • - казки;
  • - персонажі лялькового театру;
  • - аксесуари для героїв казок;
  • - пластилін, фарби, олівці.
Інструкція
1
Розповідайте нові казки в особах, наслідуючи низькому і грубому голосу ведмедя, улесливої інтонації лисиці чи сумного голосу скривдженого зайця. Це допоможе дитині не тільки швидко запам'ятати казку, а й яскравіше представити її героїв.
2
Використовуйте в ході розповіді додаткові предмети: корона для принцеси, хусточка на голову для Машеньки, іграшкову жабу для казки «Царівна-жаба». Це пожвавить вашу казку і захопить малюка.
3
Як тільки дитина добре запам'ятає всю казку, запропонуйте йому взяти на себе роль вподобаного персонажа або відразу декількох героїв (наприклад, в казці «Теремок»).
4
Спробуйте розповідати казку і одночасно малювати або ліпити її основних персонажів. Попередній перегляд ілюстрацій до казки допоможе зорієнтуватися у виборі сюжету для малювання.
5
Ляльковий театр - ще один хороший засіб для ілюстрування казок. Вибирайте казки з невеликою кількістю персонажів («Маша і ведмідь», «Колосок»). Пальчиковий театр підійде зовсім маленьким любителям казки. Дворічний малюк може допомогти дорослому в розповідання, надягаючи на пальчик зображення героя казки.
6
Вигадуйте казки, де головний дійовою особою є ваша дитина. Він цілком може стати героєм казки «Хлопчик-мізинчик», «Червона Шапочка». Діти люблять слухати історію про себе. Крім того, такі казки - хороший засіб для корекції або виховання у дитини певних рис характеру.
7
Розповідайте «неправильні» казки («Синя Шапочка», «Кіт у черевиках» тощо). Додавайте в знайомі казки інших персонажів. Такі казки на новий лад веселять дитини, розвивають його фантазію.
8
Для розповіді перед сном вибирайте добре знайомі казки. Говоріть тихо і спокійно. Ваша задача не вразити дитину хитросплетіннями казкового сюжету, а заспокоїти, підготувати до сну, заколисати малюка.