Як взяти кредит на фірму.

Кредитування юридичних осіб - одна з головних дохідних статей будь-якого банку. Тому цілком природно, що банки пропонують своїм клієнтам різні програми кредитування, всіляко залучаючи їх. Часто юридичні особи беруть кредити на покупку устаткування, нерухомості, поповнення обігових коштів, рідше - на відкриття справи.
Інструкція
1
Якщо ви хочете взяти кредит у банку на фірму, то, насамперед, слід вибрати кредитна установа. Це може бути банк, де у вас відкритий розрахунковий рахунок і здійснюються обороти чи інша організація, що пропонує більш вигідні умови кредитування. Перевага першого варіанту може бути в тому, що своїм клієнтам банки іноді надають пільгові умови кредитування.
2
Як тільки ви визначитеся з вибором банку, зверніться із заявкою до кредитного інспектора. Крім заявки вашій фірмі потрібно представити наступний пакет документів: - фінансову звітність організації, в обов'язковому порядку включає баланс і звіт про прибутки і збитки, а також інші форми, якщо їх ведення на підприємстві передбачено законодавством; - розшифровку кредиторської та дебіторської заборгованості; - довідку про отриманих кредитах і позиках в інших кредитних установах; - довідку про обороти по розрахункових рахунках; - довідку з податкової інспекції про відсутність заборгованості перед бюджетом; - виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб та інші документи на вимогу банку.
3
Крім того, вам доведеться представити юридичні документи фірми, що включають установчі документи, документи, що підтверджують повноваження керівника, свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво про постановку на облік в податковому органі, свідоцтво про внесення в ЕГРЮЛ, ліцензії, якщо здійснювана фірмою діяльність підлягає ліцензуванню.
4
Після того як ви представите всі необхідні документи, банк здійснюватиме перевірку кредитоспроможності і надійності вашої фірми. Вам буде необхідно надати банку забезпечення. Це може бути застава майна, прав вимоги, порука іншої юридичної особи, муніципальна чи державна гарантія.
5
Після аналізу кредитоспроможності, оцінки застави або поручительства і визначення рівня ризику банк винесе рішення про можливість кредитування вашої фірми. Вам залишиться тільки підписати кредитний договір, де будуть зазначені основні параметри кредитування: процентна ставка, термін і мета кредиту, порядок здійснення платежів.