Як зробити матрац.

Саморобний матрац - прекрасне рішення для дачі. Купувати дорогі матраци для відпочинку в садовому будиночку в вихідні може дозволити собі не кожен дачник. До того ж, нерідкі на дачах гості - родичі, друзі. Як на всіх запастися зручними і недорогими матрацами? Витратившись на матеріали для цього виробу, можна зшити його самому.
Вам знадобиться
  • Тканина, поролон, сіно.
Інструкція
1
М'який матрац робиться легко. Для його виготовлення знадобляться шматки поролону товщиною 15-20 сантиметрів. Вибрати можна один суцільний шматок поролону, але можна зробити і складовою матрац. В останньому випадку довжина кожного шматка дорівнюватиме приблизно 60-70 сантиметрам. Тоді в цілому довжина матраца дорівнюватиме середньому росту людини з запасом місця для подушки.
2
Кожен шматок поролону обшивається тканиною (наприклад, гобеленом). Від тканини буде багато залежати. Найвдаліше пористі матеріали, по яких не буде з'їжджати простирадло, тканини, які легко мити. Якщо в будинку є кішка, потрібно враховувати, що на деяких видах тканини легко зробити зачіпки.
3
Якщо матрац зроблений з трьох частин, їх потрібно з'єднати між собою за допомогою шматків тканини так, щоб при необхідності їх можна було скласти «гармошкою», в пуфик. Такий варіант матраца зручний тим, що його можна скласти перед приходом гостей.
4
На такому матраці можна спати і на ліжку, і на підлозі, і на розкладачці. А на той випадок, коли матрац потрібно скласти, можна зшити красивий чохол і прикрасити його вишивкою, кольоровими аплікаціями або зробити в стилі клаптиків.
5
Саморобний матрац з поролону - особливо поширений варіант для дачних саморобних ліжок. Але крім поролонових на дачах присутні й інші експериментальні вироби. Зокрема, користується популярністю матрац з сіна. Вважається, що на ньому сон буде міцним і здоровим.
6
Щоб матраца із сіна вистачило на цілий рік, потрібно ретельно просушувати «начинку» для нього. В сіно рекомендують додавати висушену осоку, вона заважає вилітати трав'яний пилу через поверхню матраца. Також до сіна потрібно додавати висушені цілющі трави. Особливою популярністю користується звіробій.
7
Для аромату в матрац можна додавати м'яту, мелісу, листя смородини, липи і суниці та інші висушені трави.