Як впоратися з нервозністю.

Навіть самий вольовий, спокійна людина може в якийсь період почати відчувати нервозність. Причин скільки завгодно: стомлення, погане самопочуття, накопичені проблеми, неприємності на роботі. І ось уже дрібниці, на які він раніше й уваги б не звернув, дратують його, виводять з себе. Людина стає справжнісіньким «грудкою нервів». Що аж ніяк не сприяє ні поліпшенню самопочуття, ні нормальній обстановці на роботі або в сім'ї. Як же впоратися з нервозністю?
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся зрозуміти, що це сигнал організму про перенапруження! Людський організм взагалі-то має вражаючими резервами живучості й витривалості, особливо в стресовій ситуації, але його можливості не безмежні. І, якщо вже такий сигнал пролунав, до нього треба поставитися з усією увагою.
2
Обов'язково знизьте навантаження! По можливості, візьміть відпустку, відгули. Перше і абсолютно необхідна умова - здоровий, досить тривалий сон. Намагайтеся спати рівно стільки, скільки необхідно саме вам для гарного відпочинку. Пам'ятайте, що якихось універсальних, «середніх» величин тут немає. Одному за очі вистачить шести годин на добу, іншому і восьми буде мало. Спальне місце повинне бути зручним, приміщення - провітреним.
3
Вводите в свій раціон якомога більше легкозасвоюваних продуктів, багатих на вітаміни: фруктів, овочів, ягід, соків. І, відповідно, хоча б тимчасово зменшіть споживання важкої, жирної їжі, навіть якщо ви її дуже любите.
4
Постарайтеся пити менше кави, міцного чаю. Замініть їх мінеральною водою, відварами трав. За призначенням лікаря можна приймати заспокійливі засоби - краще у вигляді тих же відварів, настоянок або крапель.
5
Як можна частіше перебувайте на свіжому повітрі! Жителям великих міст треба при першій можливості вибиратися на природу. Проведення часу в лісі, на березі річки, на дачі буде дуже корисно і для здоров'я, і для ваших нервів. Якщо є можливість поїхати в дальній вояж, особливо за кордон - відмінно! Маса нових вражень, красиві пам'ятки, знайомства з цікавими людьми - все це напевно зменшить вашу нервозність.
6
Намагайтеся отримувати позитивні емоції, де тільки можливо! Відвідуйте дружні вечірки, ходите на гумористичні концерти, дивіться розважальні телепередачі.
7
Всіляко уникайте переглядів кримінальної хроніки, репортажів про стихійні лиха, трагедіях і т.п. Чи не контактуйте з похмурими, дратівливими людьми, з іпохондриками, що обожнюють скаржитися на життя і без кінця розповідати про свої болячки. Вам це зараз абсолютно не потрібно! Якщо немає можливості повністю відмовитися від спілкування з такими особистостями - зведіть це спілкування до мінімуму.