Як зшити перуку.

Перуки все частіше використовуються не для щоденної шкарпетки, а для того, щоб здивувати публіку під час гулянь, карнавалів, вечірок. Коли перуку потрібен як елемент новорічного костюма або костюма на Хеллоуїн, а також для того, щоб «прикрити» лисину ляльці або манекену, необов'язково використовувати готовий, можна спробувати зробити його самому.
Вам знадобиться
  • Нитки, гачок, мішура, перманентні фломастери на спиртовій основі.
Інструкція
1
Карнавальний перуку можна зробити за допомогою гачка для в'язання та товстої синтетичної пряжі (замість пряжі може бути використана мішура і т.п.). Для цього основу перуки потрібно зв'язати у вигляді шапочки, використовуючи для цього стовпчики з накидом. В'язка не повинна бути щільною, тугий. Коли основа буде готова, потрібно настригти з пряжі відрізки ниток потрібної довжини. Взявши по 3-4 відрізка, можна складати нитки навпіл і протягати їх точно так само, як коли роблять бахрому у шарфів. Чим частіше протягати пучки, тим густіше стане перуку, і основа буде менше помітна. Починати просмикувати пасма потрібно з верхівки, а закінчувати по краю шапки. Після того, як всі пасма будуть протягнуті, можна підстригти чубчик перуку або заплести косу.
2
Щоб зробити перуку з лисиною, можна використовувати гумову шапочку або верх старої капелюхи з фетру. Залишивши верхівку недоторканою, від скроні до скроні потрібно пройти петлевим швом. Зробивши кілька рядів петель, їх потрібно розрізати.
3
Перука для ляльки можна зробити приблизно так само, як карнавальний. У роботі потрібно використовувати поліакрилові і бавовняні нитки. Спочатку в'яжеться філе сітка бавовняними нитками. Потім нарізають акрилові нитки (вони і будуть служити волоссям) потрібної довжини. До основи лялькові волосся прикріплюються як бахрома у шарфа. По краях шапочки нитки потрібно прив'язувати в кожну клітинку, а далі - в шаховому порядку. Наприкінці роботи у перший ряд основи перуки потрібно протягнути резинку, а потім зшити її кінці. Тоді перуку буде щільно сидіти на голові ляльки.
4
Зшити перуку з синтетичного волокна в домашніх умовах, звичайно, практично нереально. Зате можна взяти такий перуку за основу, а далі «підігнати» його під себе - зробити стрижку, укласти, пофарбувати (наприклад, за допомогою перманентних маркерів на спиртовій основі і т.д.), а щоб домогтися більшої схожості перуки зі справжніми волоссям, добре було б намалювати перуку відросло коріння (наприклад, темні на світлому перуці). Цей варіант зручний тим, що сміливий новорічний «експеримент» з волоссям нічого не коштуватиме здоров'ю волосся.