Як змінити шапку сайту.

Крім постійно оновлюються блоків інформації на сайті не останню роль відіграє вчасно змінений дизайн. Як правило, після одного-двох житті ресурсу рекомендується оновлювати його дизайн: можна змінити шаблон або перемалювати деякі елементи сайту.
Вам знадобиться
  • - аккаунт на платформі Ucoz;
  • - веб-браузер Firefox.
Інструкція
1
Зміна дизайну не завжди передбачає повну зміну теми оформлення, іноді достатньо перемалювати деякі елементи, наприклад, «шапку» сайту. Шапкою сайту називається верхня частина сторінки, яка закінчується на блоці з контентом. Також «шапка» називається хедером (header).
2
Для зміни шапки необхідно завантажити свій сайт в браузері, перейти до головної сторінки і натиснути правою кнопкою миші на зображенні (під якою мається на увазі «шапка»). У контекстному меню виберіть останній пункт «Інформація про сторінку».
3
У вікні, перейдіть до вкладки «Мультимедіа» і знайдіть за назвою шуканий файл. Шукати слід файли зі словами header, logo, head. Назв, написаних кирилицею ви не зустрінете, будь-то закордонний сайт, будь-то вітчизняний. Якщо ви не можете знайти по імені файлу, спробуйте візуально виявити цей файл. Нижче списку файлів є вікно перегляду.
4
Тепер вам досить подивитися розміри «шапки» і зробити аналогічну, якщо ви хочете її повністю змінити, або скопіюйте посилання на зображення, натиснувши правою кнопкою миші і вибравши пункт «Копіювати». Вставте в адресному рядку нової вкладки отриману посилання, натисніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть пункт "Зберегти як".
5
Для редагування картинки можна скористатися будь-яким редактором піксельної графіки, наприклад, Adobe Photoshop або Gimp. Останнім часом деякі веб-майстри віддають перевагу останній програмі, тому вона є абсолютно безкоштовною.
6
Потім в конфігураційних файлах вашого сайту можна вказати посилання на нову «шапку», видаливши колишню. Для відображення нового зображення бажано скопіювати її на сайт (шлях до папки з картинками можна дізнатися із заслання, яку ви копіювали). Наприклад, http://site.ru/files/images/header.png".
Одним з найбільш популярних сервісів, що надають гнучку систему управління сайтом, є Ucoz-система, що містить більше двохсот шаблонів. У свою чергу, проблема зміни шаблону і, зокрема, шапки сайту, поширена серед початківців веб-майстрів. В якості шапки сайту можуть використовуватися графічні файли форматів jpeg, png, gif.
Вам знадобиться
  • - сайт, зареєстрований в системі Ucoz;
  • - графічний редактор;
  • - FTP-менеджер.
Інструкція
1
Скопіюйте малюнок, що використовується як шапки, на жорсткий диск вашого комп'ютера для подальшого редагування або створіть малюнок такого ж розміру за допомогою будь-якого графічного редактора (наприклад, Adobe Photoshop). Якщо ви збираєтеся в якості шапки використовувати заздалегідь заготовлений малюнок, приведіть його розміри у відповідність з розмірами старої шапки.
2
Увійдіть в панель управління сайтом і знайдіть посилання на графічний файл, відповідний шапці сайту, одним із двох способів. Щоб перевірити, чи дійсно обраний вами малюнок є шапкою сайту, скопіюйте його Url-адресу в адресний рядок браузера.1 спосіб. У Редакторі сторінок увійдіть в «Панель управління модулем». Знайдіть «Глобальні блоки» і виберіть «Верхню частину сайту» .2 спосіб. У «Редакторі сторінок» увійдіть в «Управління дизайном модуля», а потім - у «Таблицю стилів CSS».
3
Завантажте малюнок на сервер, використовуючи як FTP-менеджера Файловий менеджер панелі управління Ucoz. Перевірте наявність завантаженого малюнка в переліку файлів. Увійдіть у верхню частину сайту, зробіть копію коду і замініть посилання на шапку сайту.
4
Якщо після установки нової шапки з'явиться назва сайту, передбачене спочатку в шаблоні Ucoz, видаліть його. Для цього виберіть у пункті меню «Конструктор» рядок «Включити конструктор» і видаліть назву. Що з'явилося три крапки можна прибрати в розділі «Управління дизайном" панелі керування.
Зверніть увагу
Перед завантаженням малюнка, призначеного для застосування в якості шапки на сайт, переконайтеся, що ім'я файлу з малюнком містить тільки латинські букви або цифри.
Корисна порада
Використовуйте зазначений спосіб для заміни фону та інших графічних об'єктів сайту. Крім того, ви можете змінити ширину і висоту малюнка, підставивши потрібні значення в поля width і height коду, відповідного відображенню цього малюнка на сторінці.