Як черенковать жоржини.

Жоржина або жоржина - рослина з сімейства складноцвітих, в дикому вигляді зустрічається в Південній і Центральній Америці. Численні різновиди жоржин, зростаючі в садах, є результатом множинного схрещування між собою різних сортів цієї рослини. Найбільш поширеним способом розведення жоржин є живцювання.
Вам знадобиться
  • - кореневище жоржина;
  • - деревна тирса;
  • - річковий пісок;
  • - кокосовий субстрат;
  • - перліт;
  • - торф.
Інструкція
1
Підготовку до живцювання жоржин починають в середині або кінці лютого. Процес підготовки полягає в поділі кореневища на окремі бульби і видаленні сухих або підгнилих частин.
2
Для отримання живців вам буде потрібно проростити підготовлені бульби в субстраті. Як субстрат використовується суміш рівних частин деревної тирси і промитого річкового піску або кокосовий субстрат. Викладіть субстрат в горщик, зволожите його і посадіть бульби, заглубляя їх не більше, ніж на дві третини висоти.
3
Помістіть горщики з бульбами в приміщення з температурою від двадцяти до двадцяти п'яти градусів. Поки глазки на бульбах не проросте, додаткове освітлення жоржинам не буде потрібно. У міру висихання слід зволожувати субстрат. Через два-три тижні на бульбах з'являться паростки.
4
Щоб майбутні живці не витягувалися, рекомендується підсвічувати пророщені бульби люмінесцентною лампою, а замість поливу обприскувати горщик з бульбами водою.
5
десятисантиметровими паростки можна зрізати на черешки. Для цього гострим ножем відокремте частина втечі так, щоб на бульбі залишилася нижня частина цього втечі з одним междоузлием. Через деякий час з нирок в междоузлии виростуть нові пагони, і ви зможете зрізати ще кілька живців з того ж самого бульби.
6
Якщо вам не потрібна велика кількість живців, можете виламати втечу з частиною бульби. Такі живці набагато краще вкорінюються.
7
Зрізані або виламані живці посадіть в зволожений субстрат на відстані близько п'яти сантиметрів один від одного, заглубив їх на два-три сантиметри. Живці жоржин добре вкорінюються в перліті або суміші однієї частини перліту з двома частинами торфу.
8
Накрийте контейнер з живцями склом або плівкою і поставте під люмінесцентний світильник. Вкорінюються живці при температурі близько двадцяти градусів. Вранці рекомендується обприскувати контейнер водою.
9
Щойно закінчаться весняні заморозки, живці можна посадити у відкритий грунт.
Жоржини - красиві, довгоквітучі рослини, які мають широку гамму забарвлення суцвіть і найрізноманітніші форми. Саме жоржини можуть прикрасити сад будь-якого стилю. Квітучий кущ жоржин буде чудово виглядати в саду і поблизу, і здаля.
Інструкція
1
В даний час на жоржини люди практично не дивляться. Багато садівників навіть не уявляють, як правильно їх вирощувати. Також мало кому відомо, як слід їх викопувати восени і зберігати взимку. Пов'язано це, в основному, з тим, що любов до жоржинам стихла через наплив саджанців дивовижних рослин. На даний момент на ринку досить великий асортимент різноманітних квіткових і декоративних культур з іноземних розплідників. Більшість садівників мріють виростити у своєму саду щось незвичайне. Хоча це «незвичайне» часом не зовсім прийнятно для виростання в нашій зоні.
2
Жоржини не потребують особливого догляду. Вони також не вимагають особливих умов вирощування. Їх може розвести навіть початківець садівник. Жоржини вважаються благородними рослинами, які добре ростуть і рясно цвітуть в сонячних місцях. Грунт для них повинна бути родючою. Також рослина потребує достатньої кількості вологи.
3
Якщо ви хочете вирощувати жоржини, то обов'язково враховуйте, що в кущі потрібно залишати не більш трьох стебел. Якщо ж на рослині залишити більше пагонів, то суцвіття будуть набагато дрібніше і менш декоративними. Якщо кущі жоржин мають великий розмір, то їх краще всього підв'язувати до опори. Таким чином не ламатися пагони з численними важкими суцвіттями.
4
Молодий і соковитий втечу потребує захисту від слимаків. Після того, як жоржини зацвітають, їх бутони починають псувати шкідники - двухвостки (щипавки). Комахи починають вигризати ніжні тканини бутона. У підсумку при його розпуск суцвіття має не дуже гарний вигляд. Шкідники найчастіше нападають на рослину вночі. Якщо ви помітили ознаки нападу двухвосток на жоржини, то обов'язково раз на тиждень обробляйте кущі відваром рослин-захисників - полину, чистотілу та інших корисних трав. Саме цей відвар допоможе зберегти прекрасні суцвіття жоржин в цілісності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FHBtY6l5-fI
Зверніть увагу
Відомо, що жоржин це рослина, яка любить тепло і температура в +1 градус для жоржин вже критично низька, тому жоржини в наших краях вирощують як рослини однорічні. У нас прийнято на зимовий період бульби жоржин викопувати і зберігати до весни, щоб потім висадити, також для висадки часто використовують насіння жоржин.
Корисна порада
Жоржини ставляться до тих багаторічним декоративним рослинам, що не зимують у відкритому грунті. Підземну частину цих рослин викопую і всю зиму зберігаю в приміщенні. Підземна частина рослин складається з великих бульб - шишок або бульбі - коренів, які з'єднуються з кореневою шийкою.