Як в'язати з букле. в'язання з букльовану пряжі.

Буклі - це фасонна пряжа, яка дозволяє створювати цікаві фактурні полотна. Вона являє собою нитку з декоративними нерівностями, що додають виробу обсяг і м'якість. Робота з букльовану пряжею вимагає правильного підбору моделі та особливої вправності. В'язати доведеться набіло - якщо ви помилитеся, то після розпускання полотна нитка може втратити свою зовнішню привабливість. Перед виконанням одягу з букле потренируйтесь з невеликим зразку, використовуючи спеціальні допоміжні прийоми.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові товсті спиці;
  • - пряжа букле світлого тону (за бажанням);
  • - форма;
  • - зошит і олівець.
Інструкція
1
Продумайте вигляд майбутнього виробу, і при цьому обов'язково врахуйте особливості вашої фігури і сезонну приналежність одягу. Пов'язана з букльовану пряжі, модель буде виглядати об'ємною. Нитка з теплим волокном (натуральна шерсть, меринос і т.д.) добре підійде для верхніх кардиганов, пончо, пальто - все це гарні вбрання для міжсезоння. Взимку ж можна надіти букльований шапки, шарфи і рукавиці.
2
Вибирайте для в'язання літнього одягу тонку пряжу букле, в основу якої входить бавовна. Цей матеріал підійде для худеньких жінок - топи, болеро, сукні з буклями і грудочками на полотні додадуть фігурі додатковий об'єм. Досвідчені умільці часто в'яжуть з фактурної нитки речі по кравецький викрійками.
3
Намагайтеся в'язати з букле на досить товстих спицях (інакше полотно вийде дуже щільним), використовуючи пряжу світлого тону. Працювати гачком буде складніше, тому що при вив'язування стовпчиків нижчестоящих рядів можна легко помилитися в розрахунках - вони візуально невиразні і майже не прощупуються. Темна нитка зробить петлі більш непомітними.
4
В'яжіть одяг з букльовану пряжі лицьовій гладдю або хусткової в'язкою. Ці візерунки вважаються оптимальними для фактурного полотна. Чудернацькі ажурі і рельєфи тут безглузді, оскільки вони абсолютно загубляться на тлі букле.
5
Дотримуйтесь симетрію при в'язанні однакових деталей пухнастого вироби (таких як рукава або полички). При використанні букле важко підраховувати ряди і необхідну кількість петель (особливо якщо ви все-таки вибрали робочу нитку темного тону). Щоб деталь точно збіглася викрійці, рекомендується в'язати «дзеркальні» частини крою від двох різних клубків.
6
Працюйте над деталями одягу поперемінно, здійснюючи однакові дії: убавленія в першому, потім у другій частині вироби; паралельний набір петель; виконання скоса на одній деталі, потім - на інший і т.д.
7
Заведіть зошит в'язання, щоб точно фіксувати всі важливі пророблені маніпуляції. Це дозволить вам виконувати парні елементи крою окремо, і при цьому не помилитися в розрахунках.
8
Почавши роботу над однією частиною одягу, вказуйте в зошиті кількість провязани рядів, убавленій та доданих петель і інші дані.
9
Продовжуйте в'язати іншу деталь вироби, постійно звіряючись з робочим зошитом. Приміром, після набору певної кількості петель перекресліть відповідний запис; те ж саме зробіть після виконання потрібних рядів, збільшень і т.п. У процесі роботи над букльовану нарядом регулярно проводите примірки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bdaVW1TxpCg
Корисна порада
Щоб краї вироби з букле не згортаємо, їх необхідно зафіксувати. Можна виконати звичайну гумку; однак треба пам'ятати про те, що вона не буде достатньо еластичною. Добре також обв'язати кромку гачком, методом «рачій крок».