Як провести гарячу воду.

Важко уявити наш побут без крана з гарячою водою в будинку. Джерелом для отримання гарячої води може бути двоконтурний газовий котел, у якого один контур призначений для опалення, а другий - для нагріву води. Для цієї ж мети використовується водогрійна колонка, яка працює автономно від опалення.
Інструкція
1
Залежно від того, який вид енергії вона перетворює в гарячу воду, бувають газові, електричні колонки або ж нагрівачі на твердому паливі. При наявності газу в будинку, вибір залишається за газовою колонкою. Вона відносно дешева, відсутні продукти згоряння і, відповідно, немає необхідності їх утилізації.
2
Оберіть місце розташування водонагрівача. Воно повинно бути недалеко від місць споживання гарячої води - кухні або ванної кімнати. По конструкції краще використовувати підвісний водонагрівач. Він компактний, не вимагає багато місця для установки, має зручний підхід для виконання профілактичних робіт. Закріпіть водонагрівач на стіні.
3
За допомогою колін, виготовлених з листового заліза, або гофрованим шлангом з'єднайте вихідний отвір для згорілих газів зі спеціально влаштованим димарем. Зробіть підводку холодної води. На трубопроводі перед колонкою поставте водяний фільтр і кран. Фільтр потрібний для очищення води від механічних домішок, а кран для того, щоб мати можливість ремонтувати колонку, не перекриваючи подачу води до інших споживачів. Для установки фільтра виберіть горизонтальний ділянку.
4
Тепер, за допомогою лінійки, рівня, рулетки і олівця прокладете трасу майбутнього трубопроводу гарячої води. Якщо труби будуть проходити через стіну, заздалегідь зробіть в них отвори. Олівцем по лінійці і рівню проведіть лінії розмітки траси на стіні. Не бійтеся забруднити стіни. Ці лінії «підуть» під трубу після її монтажу. В якості основної використовуйте трубу діаметром 24мм ППР для гарячого водопостачання. За намальованою на стіні схемою розрахуйте потрібну кількість куточків, трійників, з'єднувальних муфт, деталей кріплення труб до стіни. Додайте кінцеві муфти з металевою різьбленням для підключення гнучких шлангів змішувачів кухні, ванної і т.д. Рулеткою заміряйте кількість погонних метрів труби.
5
Для з'єднання (зварювання) деталей водопроводу і труб використовуйте спеціальний електронагрівач з двома насадками. Одна для розігріву кінця труби, друга - для розігріву внутрішньої поверхні куточків, трійників, муфт. Щільно вставте трубу в розігріту деталь і тримайте протягом 30 секунд. Вузол готовий. Таким способом зробіть зварювання від джерела до споживача гарячої води.
6
Підключіть до зібраної магістралі споживачі і водогрейную колонку. Для підведення і підключення газу викличте фахівців газової служби. Вони виконають роботу і оформлять акт на підключення. Після проведення інструктажу ви отримаєте дозвіл на експлуатацію газової колонки.
7
Відкрийте кран подачі холодної води, перевірте герметичність системи при непрацюючій колонці. Якщо течі ні, відкрийте кран гарячої води будь-якого споживача, запустіть водогрейную колонку і перевірте її роботу.
Корисна порада
Для проведення монтажу і зварювання крім паяльника для ППР труб, вам будуть потрібні ножиці для їх різання, фломастер для розмітки місць різу.