Як вибрати картоплю.

Картопля - один з найпопулярніших продуктів у раціоні харчування сучасної людини. Картопля справді універсальний. Він входить до складу більшості звичних для людини страв: супів, запіканок, салатів, випічки. Картоплю можна зварити, згасити, посмажити, спекти. Крім цього, вона дуже корисна. Речовини, що містяться в ній, покращують травлення, роботу серцево-судинної системи, позитивно впливають на працездатність і самопочуття людини. Але щоб страви з картоплі дійсно були смачними і корисними, цей продукт важливо правильно вибрати.
Інструкція
1
Перевагу краще віддати середнім за розміром картоплини. Поживних речовин вони містять в собі набагато більше, ніж дрібні і великі бульби.
2
позеленілими картопля говорить про наявність у ній великої кількості отруйної речовини солонина, що утворюється в результаті довгого впливу на бульби прямого сонячного світла.
3
Незалежно від сорту, картопля повинна бути твердою і щільною. Зморщені, обм'яклі, вкриті білим нальотом або пророслі бульби, найімовірніше, вже не місяць пролежали на складі. Користі від такого продукту, природно, буде мінімум.
4
Кілька картоплин перед покупкою обов'язково слід оглянути. Більшість захворювань, яким піддається цей овоч, видно неозброєним оком. Маленькі круглі отвори на картоплині говорять про те, що їй вже встиг поласувати дротяники. Про таку картопляної хвороби, як парша, свідчать бурі плями на шкірці овоча. А самим підступним недугою картоплі є фітофтора, що пожирає бульби зсередини. Зовні овоч може бути дуже навіть симпатичним, а всередині більша його частина - почорнілою, природно, непридатною для вживання в їжу.
5
Шкірка молодої картоплі, як правило, рівна і гладка, знімається вона дуже легко, але при цьому не лущиться. Лущення картоплі - вірна ознака того, що овоч просто-напросто ще не дозрів.
6
Якість картоплі можна перевірити, не приносячи її додому. Для цього слід акуратно увіткнути ніготь в бульбу. Якщо він увійде в нього, як у м'яку вату, овоч дійсно вирощений на екологічно чистих мінеральних добривах. Якщо ж з-під шкірки почне сочитися волога, значить, така картопля напхана нітратами.
7
Якщо з картоплі планується приготувати пюре або запіканку, рекомендується вибирати сорти з високим вмістом крохмалю. Для смаження ідеально підходить картопля з середнім вмістом крохмалю, з білою або золотистою м'якоттю. Для салату ж знадобляться сорти картоплі з низьким рівнем крохмалю, тому саме вони не розварюються і краще всього зберігають форму.
Картопля - не тільки корисний продукт, але й надзвичайно універсальний. З нього можна приготувати практично все - від простих щоденних страв, наприклад, картоплі на пару, смаженої картоплі або пюре, до кулінарних шедеврів у вигляді картопляної фокаччи, фаршированого картоплі і безлічі інших страв. Але щоб картопля була не тільки смачним, але і корисним, потрібно вибирати його правильно.
Інструкція
1
Картопля на овочеві ринки надходить з різних місць - з колгоспних полів області, городів і навіть з інших країн. В ідеалі він повинен пройти перевірку приладом, визначальним наявність нітратів - Нітратоміри. А також він повинен пройти перевірку на наявність важких металів (мідь, залізо, цинк) і пестицидів. Крім того, картопля з інших країн повинен пройти перевірку в обласній санепідемстанція, а на «місцевий» коренеплід повинна бути документація лабораторії ветеринарної санітарної експертизи.
2
Для визначення кількості нітратів у картоплі можна використовувати портативні нітрат-тестери. Приміром, нітратоміри «Соекс» має в своїй базі 34 продукту, з його допомогою можна визначити вміст нітратів всього за 5 секунд. Ціна нітрат-тестерів багатьом здасться дорогувато - в середньому від 5 т.р.
3
Самое підступне захворювання картоплі - фітофтороз, який за старих часів називали картопляної чумою. Заражені фітофторою картоплини можуть виглядати зовні абсолютно здоровими, але при цьому внутрішня частина бульб - почорніла. Визначити це захворювання картоплі зовні можливо лише при дуже сильному ураженні. Тому не соромтеся, просіть продавця розрізати підозрілий бульбу. Якщо ви побачили серед картоплі почорнілі бульби - краще утримайтеся від покупки.
4
Інші хвороби картоплі можна визначити за його зовнішнім виглядом. Дрібні дірочки круглої форми - ознака того, що картоплею поласував шкідник-дротяники. Бурі плями на шкірці свідчать про захворювання картоплі паршею. Великі борозенки, заповнені землею, говорять про те, що картопля під'їду личинками хруща - Хрущов. Здоровий картопля має трохи шорстку шкірку без пророслих «вічок».
5
Утримуйтеся від покупки пророслого або зеленого картоплі. Пророслі бульби містять підвищену кількість токсичної речовини соланіну, вживати його в їжу не рекомендується. У бульбах картоплі, побившіх кілька днів після на світлі, утворюється хлорофіл, і вони зеленіють. Під впливом розсіяного або прямого сонячного світла в картоплі також збільшується вміст соланіну. Тому така картопля не годиться в їжу.
6
Щоб не принести з ринку зелений картопля, його краще купувати в полотняному мішку. Картопля потрібно зберігати в темному, сухому, прохолодному місці, бажано в погребі чи підвалі, що не промерзає в зимовий час .
7
Якщо ви дійсно хочете їсти смачний і корисний картопля, намагайтеся його купувати не в магазинах і великих супермаркетах, а на ринку або у продавців, які виростили його на своїй ділянці. Ідеальний варіант - якщо ви особисто познайомитеся з людиною, що вирощують або продають картоплю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DtWAUUnFweI