Як перевести з десяткової системи в шістнадцяткову.

Як відомо, в комп'ютерах числа записуються в двійковому вигляді, а людині зручніше використовувати десяткові числа. Переклад чисел з двійкового коду в десяткове подання виробляють, як правило, відповідні програми. Однак програмістам нерідко доводиться працювати з числами в їх безпосередньому, «машинному» вигляді. У цьому випадку, десяткові числа переводять в шестнадцатеричную систему числення, зрозумілу як комп'ютеру, так і фахівця.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб перевести число з десяткової системи в шістнадцяткову скористайтеся стандартним калькулятором Windows. Тільки калькулятор необхідно використовувати не в стандартному, а в «інженерному» вигляді. Для цього виберіть пункт основного меню «Вид» і клацніть на рядку «Інженерний».
2
Зверніть увагу на те, в якому режимі працює калькулятор. Як правило, це десятковий режим представлення чисел, встановлений за замовчуванням. Якщо ж покажчик розташований не в позиції Dec, то встановіть його в це положення.
3
Тепер просто наберіть на клавіатурі комп'ютера (або віртуальній клавіатурі калькулятора) десяткове число, яке необхідно перевести в шістнадцяткове подання. Зверніть увагу, що число не може бути дуже великим - не більш ніж 18446744073709551615. Хоча дисплей калькулятора і дозволяє вводити більш «довгі» числа, при перетворенні в шістнадцятковий вид «зайві» цифри будуть відкинуті і результат вийде неправильним.
4
Набравши вихідне (десяткове) число, перемкніть калькулятор в шістнадцятковий режим. Для цього перемістіть покажчик розрядності системи числення в позицію Hex. Введене число автоматично перетвориться в шістнадцятковий вид. Покажчик уявлення шістнадцятирічного числа повинен знаходитися в положенні «8 байт», інакше довжина чисел, що вводяться буде дуже обмежена (наприклад, при «1 байт» - не більше 255).
5
Якщо комп'ютера немає, то можна перевести число з десяткового в шестнадцатеричное і «вручну». Для цього розділіть десяткове число на 16. Причому, ділити потрібно класично - «куточком», щоб залишок вийшов у вигляді цілого числа, а не у формі «хвоста» десяткового дробу.
6
Отже, розділивши вихідне число на 16, запишіть залишок у якості молодшого (правого) розряду шістнадцятирічного числа. Якщо залишок більше 9, то перетворіть його в «справжній» шістнадцятковий вид. При цьому врахуйте, що десятковому числу 10 відповідає шістнадцяткове «А» і т.д. Щоб не помилитися, скористайтеся наступною табличкою: 10 - А11 - В12 - С13 - D14 - E15 - F
7
Якщо частка від ділення вихідного числа на 16 вийшло більше 0, то знову повторіть попередній крок, прийнявши приватне в якості діленого. Залишки від ділення, перетворені в шестнадцатеричную цифру, послідовно записуйте справа наліво. Процес повторюйте до тих пір, поки приватне не виявиться рівним нулю.