Як відмовити у вакансії.

«Ми вам передзвонимо» - ця фраза давно вже стала синонімом відмови у вакансії, хоча іноді менеджери з персоналу дійсно передзвонюють здобувачеві і пропонують зустрітися ще раз. Решта методів роботи з кандидатами практикуються рідко, незважаючи на те, що від цього може постраждати імідж будь-якої організації. Як же відмовити претендентові вакансії, не торкнувшись при цьому нічиїх інтересів?
Інструкція
1
За підсумками першої співбесіди з претендентами на посаду обов'язково оголосіть ще один тур співбесіди в тому випадку, якщо гідних кандидатів двоє і більше. Решті претендентам розішліть відмови в письмовій формі. При цьому обов'язково, щоб текст містив посилання на відповідні статті Трудового Кодексу.
2
Якщо кандидат не підходить вам за професійними якостями, не пишіть про це безпосередньо. Найкраще сказати про це в завуальованій формі. Наприклад, що ви, розглянувши резюме всіх можливих кандидатів, дійшли висновку, що ваша фірма просто не в змозі прийняти всіх на роботу. І тому, зважаючи найближчого перегляду штатного розкладу, резюме всіх шукачів зберігатимуться в спеціальній папці, щоб скоротити надалі терміни на пошук фахівців. Невідомо, чи планується на вашій фірмі розширення штату чи ні, але така форма відмови, швидше за все, не образить кандидата, а вселить у нього впевненість у своїх силах.
3
Якщо кандидат не підходить вам за особистими якостями (неохайний зовнішній вигляд, відразлива манера спілкування і пр.), Відмовте йому в зв'язку з відсутністю у нього якостей, необхідних для виконання цієї роботи відповідно до посадової інструкції. Зрозуміло, якщо ви набираєте штат менеджерів, то відсутність у претендента комунікативних навичок і поняття про охайність можна буде розглядати як невідповідність посаді за об'єктивними показниками. Але у випадку, якщо ви наймаєте робітників у цех, таке формулювання явно не підійде. Спробуйте провести ще один тур співбесіди (наприклад, у формі виконання якогось завдання для підтвердження кваліфікації).
4
Ви можете написати відмову в два етапи. Надішліть спочатку невподобаних вам претенденту на посаду повідомлення про те, що його кандидатура (і ще декілька) на розгляді у керівника організації. Через кілька днів відішліть ще один лист з жалем про неможливість взяти його на роботу, так як з числа можливих претендентів на посаду керівник вибрав іншого кандидата. Обов'язково повідомте про всі ваші діях керівника і приведіть в бесіді з ним справжні причини для відмови.