Як лікувати грип чи ГРВІ.

Щорічні епідемії грипу та ГРВІ можуть на деякий час вивести людину із працездатного стану. Прискорити одужання і уникнути важких ускладнень допоможуть раціональні методи лікування вірусних інфекцій, які мають загальний алгоритм.
Інструкція
1
Забезпечте зволоження повітря. Сухість слизових оболонок викликає розмноження вірусу і порушення роботи місцевого імунітету, тому закопуйте в ніс сольовий розчин, багато пийте, усувайте сухість повітря в приміщенні. Наявність нежитю, затрудняющего дихання, вимагає більш частого зволоження носових ходів - закопуйте розчин морської води кожні півгодини. Температура повітря в кімнаті не повинна перевищувати 21оC, при цьому одягнутися потрібно тепло.
2
Багато пийте. Пиття під час хвороби повинне бути теплим, але не гарячим, лужним і вітамінним. Ідеально вживати відвар шипшини, свіжозвареним компоти, молоко з медом, трав'яні відвари і т.д. Якщо підвищена температура тримається довго, і з'явилися перші ознаки зневоднення, то розведіть готові розчини для регідратації («Регідрон», «Гастроліт» і т.д.) і пийте.
3
Менше їжте. Щоб дати можливість організму боротися з інфекцій, «не відволікаючись» на перетравлення їжі, намагайтеся їсти якомога менше. Припустимо вживання рідких страв - легкі протерті супи, нежирні бульйони, каші.
4
Приймайте противірусні препарати. Найбільшу ефективність противірусні препарати мають в початковому періоді захворювання - приймайте їх після візиту лікаря і відповідно до інструкції. Зазвичай курс прийому розрахований на 7-10 днів, потім слідує перерва і курс повторюється.
5
Збивайте температуру. Для зниження температури і ліквідації лихоманки приймайте ібупрофен і парацетамол - це найефективніші і безпечні засоби. Якщо температура тримається на високому рівні, то використовуйте додаткові заходи: клізму, обтирання, гарячий душ і т.д. Починайте заходи тільки після досягнення 38,5 оС - до цього значення температура не небезпечна і свідчить про опір організму, початку імунної відповіді.
6
Проводите симптоматичне лікування. Якщо ГРВІ або ГРИП супроводжуються нежитем, кашлем, болями в горлі, порушенням травлення, то усувайте відповідні симптоми. Нежить лікуєте сольовими промиваннями і застосуванням судинозвужувальних засобів, горло слід полоскати антисептичними і протизапальними препаратами. Інгаляції, компреси і застосування відхаркувальних, муколитических і протикашльових препаратів допомагають впоратися з різними видами кашлю. Усі лікувальні заходи слід проводити тільки після бесіди з лікарем, який призначить відповідне лікування.