Як відіпрати плями кави.

Плями від кави періодично з'являються на вашому одязі: то в ранковому поспіху ви проливаєте на свою блузку кілька крапель напою, то на роботі помічаєте на сукню жовто-коричневе плямка. Зазвичай такі плями вивести дуже важко, особливо якщо вони застарілі. Але за допомогою цієї інструкції ви зможете, нарешті, позбутися від цих забруднень.
Інструкція
1
Зі свіжими кавовими плямами впоратися досить легко. Для цього необхідно посипати на брудне місце кухонну сіль, почекати хвилин 5 і випрати звичайним способом.
2
А ось із застарілими плямами доведеться трохи повозитися. Оскільки кавові плями проникають глибоко в матеріал, то вивести їх з часом стає досить складно, але все ж можливо. Так, замочіть на деякий час пляма у воді, а далі дійте згідно інструкції по догляду за тканиною. Плями з будь-якої тканини допоможе видалити суміш гліцерину, нашатирного спирту і води в рівних пропорціях. Нанесіть цю суміш на забруднене місце і залиште приблизно на добу. Потім відіпрати пляму в теплому мильному розчині.
3
Щоб позбутися плями на бавовняної тканини, можна використовувати соду. Занурте тканину в мильний розчин, додавши туди трохи соди. Трохи згодом прополощіть одяг у чистій теплій воді. Далі необхідно приготувати розчин з 1 ст. л. соди, 1 ст. л. гідросульфату натрію і 3 л. води. Занурте в цей розчин одяг з плямою, почекайте, поки пляма зникне, а потім знову прополощіть тканину в теплій воді.
4
Видалити забруднення з тканини з бавовни можна також за допомогою білизни. Замочіть одяг у воді з білизною на чверть години, а потім виперіть звичайним способом.
5
Якщо ви посадили пляма на блузку з льону, то спробуйте просто полити це місце окропом. А плями від кави з синтетики зникнуть, якщо ви виперете одяг у воді зі спиртом (1 ст. Л. Спирту розчинити в півлітра води).
6
Щоб видалити кавові плями з вовняних речей, доведеться трохи попрацювати. Покладіть одяг на тверду поверхню, підкладіть під пляму серветку і натріть зверху сухе господарське мило. Далі необхідно змочити будь-яку м'яку щітку в 1% розчині аміаку і потерти нею пляму. При цьому не забувайте міняти серветки. Потім промийте пляму теплою водою, збризніть 3% перекисом водню і залиште сушитися в теплі. Пізніше промийте річ у холодній воді і висушіть.
7
Позбутися від плям від кави з молоком можна бензином. Протріть їм забруднене місце, а що залишилися розводи можна промокнути 3% перекисом водню. Потім викладіть тканину на 10 хвилин на сонці.