Як побудувати макет корабля.

Досвідчений моделіст може побудувати красиву, з безліччю детально виконаних деталей, стендову модель корабля. Майстерний Людина, що стриму такими навичками, може виготовити дерев'яне судно попроще, і воно попливе. А який макет корабля зможе побудувати своїми руками, наприклад, учень початкових класів школи?
Вам знадобиться
  • - пластикова пляшка 1,5-2 л;
  • - папір для малювання;
  • - клей;
  • - канцелярський ніж;
  • - ножиці;
  • - шило;
  • - дерев'яні рейки або штапик;
  • - нитки.
Інструкція
1
Для будівлі нескладного макета корабля приготуйте чисту, без етикетки пластикову пляшку об'ємом 1,5-2 л. Щоб щогли майбутнього корабля не вийшли розташованими криво, намалюйте на пляшці якомога точніше від горлечка, через дно і до горлечка лінію по вертикальній осі. Залежно від кількості щогл на задуманому вами вітрильнику, відзначте на центральній лінії точки, в яких вони будуть розташовуватися.
2
Щогли можна виготовити з прямих, що не товстих пагонів ліщини, з віконних штапиків, тонких рейок, заокруглених ножем. Їх приблизна довжина повинна бути від 30 до 50 см, з огляду на те, що у трищоглового фрегата, наприклад, перша щогла (фок) середньої висоти, друга (грот) найвища, третя і остання щогла (бізань) найкоротша. Необхідно пам'ятати, що близько 10 см довжини кожної щогли піде всередину пляшки.
3
Проткніть шилом відмічені місця, обертальними рухами кінцем ножа збільште отвори так, щоб щогли в них вставлялися щільно. Намалюйте на білому папері вітрила, виріжте їх ножицями, розмітьте на них місця отворів для щогл, намалюйте будь-яку символіку. По розмітці зробіть хрестоподібні прорізи для щогл.
4
обстругав, відшліфовані і пофарбовані щогли вставте в отвори, завдавши на нижні торці по великій краплі густого клею, наприклад рідкі цвяхи. Притисніть щогли ко дну на поздовжній лінії, щоб вони стояли строго вертикально і паралельно один одному. В дно пляшки застроміть пару невеликих саморізів для кріплення такелажу з ниток, який буде лише виконувати функцію прикраси макета корабля, а не фіксації щогл.
5
Коли клей під підставами щогл висохне, встановіть на місце вітрила. Щоб вони не прокручивались в безладді від поривів вітру, місця дотику дерева з папером промажьте клеєм. Зв'яжіть ниткою шийку пляшки з передньою щоглою, потім, все три щогли між собою, і від останньої два відрізки нитки прив'яжіть до саморізами в денці пляшки.
6
Близько шийки пляшки можна зафіксувати ще одну оброблену гілочку або дерев'яну шпажку, яка буде зображувати бушприт. На натягнутій між ним і першою щоглою нитки приклейте скотчем косі вітрила (клівера). Для краси можна ще навішувати на ваш макет корабля всілякий такелаж, а для того щоб він зміг зійти на воду, залишається лише насипати всередину пляшки дрібну гальку або пісок (кількість підбирається досвідченим шляхом), закрутити кришку і побажати капітану судна сім футів під кілем!
Зверніть увагу
Під час роботи будьте акуратні з шилом і ножем, при їх використанні всі дії справляєте в сторону від себе.