Як набрати петлі для планки. Як зв'язати планку на светрик.

Планка виїзного вироби може стати не тільки функціональним, але і важливим декоративним елементом. Її можна пов'язати окремо і пришити до готової одязі. Часто ця деталь виконується як продовження основної роботи по краю горловини або полички. Це відповідальний момент - адже якщо набраних петель виявиться занадто багато, планка піде некрасивими складками; при недостатньому ж їх кількості полотно буде стягнутим. Для гарного результату важливо зробити точні розрахунки в'язання.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - кравецький метр;
  • - нитка контрастного кольору або маркери для в'язання;
  • - допоміжна нитка;
  • - праска;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Перед тим як набрати петлі для планки, рекомендується виконати пробний зразок роботи обраним візерунком. Вам необхідно співвіднесіть отриману щільність в'язання з основним полотном, а також виміряти кравецьким метром довжину набірного краю. Розрахуйте кількість петель, потрібне для планки. Припустимо, їх 60.
2
Розділіть кромку на кілька однакових ділянок і відзначте їх межі нитками контрастного кольору або спеціальними кільцями-маркерами.
3
Виміряйте кількість петель, які доведеться набрати в кожному відрізку кромки. Для цього розділіть загальне число петель (тут - 60) на отримане число відрізків (наприклад, на 3). 60: 3 = 20 петель на кожній дільниці.
4
Набирайте петлі для одношарової планки по лицьовій стороні в'язаного полотна. Для цього захопіть першу кромочную петлю за обидві нитки і вивяжіте з неї першу петлю планки.
5
Робіть другу петлю деталі з подальшою кромочної таким же чином, як і першу. Однак для отримання третьої петлі планки вам необхідно ввести робочу спицю лише за одну частку тієї ж петельки, з якої була Провязав друга петля. Цей прийом називають «три петлі з двох».
6
Спробуйте виконати петлі планки з протяжок між петлями нижчестоящого ряду. В цьому випадку вам потрібно набрати меншу кількість дужок, ніж мається поперечних ниток в наборном краю. Рекомендується працювати в такій послідовності: вивяжіте три петлі з трьох протяжок, четверту ж пропустите.
7
Потренируйтесь у виконанні двошарової планки (наприклад, для застібки кофти). Для цього наберіть петлі з вивороту вироби та зв'яжіть деталь (при цьому необхідну ширину планки помножте на два). Останні три ряди в'яжіть з допоміжною ниткою.
8
Обережно видаліть додаткову нитку і отгладьте останній (відкритий) ряд петель для їх кращої фіксації. Пришийте передню частину деталі до «особі» одягу кеттельним швом.
9
Робіть планку по вирізу горловини, набираючи на горизонтальному ділянці кромки по одній петлі з кожної петельки попереднього ряду. На скосі полотна орієнтуйтеся вже не на кількість нижчестоящих петель, а на ряди в'язання.
Зверніть увагу
При наборі петель для планки по кромці на полотні з'являються невеликі отвори. Щоб цього не сталося, під час виконання основного вироби пров'язуйте все кромочні петлі.