Як грати на фортепіано.

Багато дівчаток в дитинстві уявляють себе піаністкою. Але бажання відвідувати музичну школу відвідує далеко не кожну. Якщо воно оминуло й вас, але деколи хочеться просто підійти до інструменту і почати грати, не впадайте у відчай. Почати вчитися грати на фортепіано ви можете прямо зараз.
Інструкція
1
Знайдіть інструмент. Ніякі теоретичні знання не дозволять вам навчитися добре грати. Не намагайтеся замінити справжні клавіші програмами для комп'ютера або намальованими. Не обов'язково купувати величезну фортепіано, ви можете обмежитися скромним синтезатором. Купити просту модель «з рук» можна і за 2-3 тисячі рублів.
2
Вивчіть нотну грамоту. Дійсно добре навчитеся визначати ноти. Якщо ви знаєте «до» і «ля» і вважаєте, що зможете відраховувати кожен раз потрібну ноту, у вас навряд чи щось вийде. Знання про інтервалах, акордах, тризвуках не будуть зайвими, але якщо ви не збираєтеся серйозно захоплюватися музикою, а лише хочете грати і читати ноти, можете опустити ці розділи сольфеджіо.
3
Задумайтесь про викладача. Пара уроків з професіоналом не сильно вдарять по бюджету, але дозволять вам відразу правильно поставити руки і уникнути багатьох помилок надалі. Якщо можливості найняти викладача немає, подивіться відео-уроки в інтернеті. Зверніть увагу на постановку рук, на посадку піаніста. Ви повинні сидіти навпроти першої октави на клавіатурі. Ноги - на підлозі, спина пряма. Розправте плечі, розслабте лікті, тримайте руки вільно і не згинайте їх в кистях.
4
Практикуйтеся. Почніть з елементарних вправ. Заздалегідь придбайте кілька простих збірок для початківців, або скачайте ноти з інтернету. Вчіться виконувати різними техніками, виконуйте різні музичні штрихи.
5
Займайтеся регулярно. Вчіться від простого до складного. Поставте собі мету - через якийсь час почати вільно грати будь-який твір. Розбирайте його по тактам, по музичних пропозицій. Пам'ятайте, що довго отлинівая від занять, ви розгубите всі отримані навички. Пальці забудуть вивчені твори, а розучити нові стане складніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-gBMiUd5IiI
Піаніно (від італійського «маленьке фортепіано») - інструмент з сімейства клавішних. Діапазон «ля» субконтроктави - «ля» четвертої октави (рідше «до» п'ятої). Грають на ньому двома руками, причому партія кожної руки записана на окремому нотному стані.
Інструкція
1
В одному рядку музичної партії для піаніно два нотних стани, розташованих один над іншим. У верхньому стані виписується партія правої руки. Як правило, запис ведеться в скрипковому ключі, основні завдання цієї руки - мелодія, підголоски. Основна частина діапазону - від першої октави до четвертої включно. Рідко права рука виконує акорди (гармонійну партію) або переходить в малу і велику октави.
2
Ліва рука записується на другому в рядку стані і грає в діапазоні від субконтроктави до малої. Ноти для неї пишуться в басовому ключі. Її основні функції - бас і акорд. Рідко лівій руці доручається мелодія, ще рідше вона переходить в першу або другу октави.
3
Звертайте увагу на Акколада, що сполучає два табори одного рядка. Не завжди права рука пишеться в скрипковому, а ліва в басовому ключі. Отже, не завжди по їх чергуванню ви зможете визначити партію тієї чи іншої руки.
4
Ноти записуються одна під інший відповідно до ритмом. Іншими словами, третя (підряд) восьма в правій руці буде писатися під другою чвертю в лівій. Це означає, що ноти повинні прозвучати одночасно.
5
Чи не фіксуйте погляд на те, що граєте в даний момент. Очі завжди повинні аналізувати наступний такт, а в кращому випадку - на два-три такти вперед. Завдяки цьому ви зможете заздалегідь уявити настрій і розвиток мелодії, динаміку і штрихи, а також вчасно встигнете підставити потрібні пальці і виконати важкий пасаж або стрибок.
6
Твір на стадії розбору ніколи не виповнюється від початку до кінця, особливо якщо воно перевершує ваші технічні можливості. Грайте невеликими розділами, фразами. Довівши до певного рівня майстерності один уривок, переходьте до наступного. Тільки після цього з'єднувати їх і починайте розбирати наступний фрагмент.