Як залучити абітурієнта до вузу.

Проблема залучення абітурієнтів щоліта стає перед багатьма вузами. Особливо помітна вона в ті роки, на кількості випускників яких позначається так звана демографічна яма.
Інструкція
1
Зацікавити - ось головне завдання, яке потрібно вирішити, щоб залучити абітурієнта. Для майбутнього студента найважливішими критеріями є престижність університету, цікавий процес навчання і перспективи подальшого працевлаштування. При проведенні заходів робіть акцент саме на цих аспектах.
2
Організуйте в вузі день відкритих дверей. В холі поставте стенди з інформацією про кожному факультеті, про самих популярних спеціальностях і напрямках. Розташуйте столи, за кожним з яких повинні сидіти представники факультету, які розповідатимуть усім охочим про процес навчання та інших хвилюючих моментах. Бажано, щоб це були різні за своїм становищем люди. Викладач зможе добре розповісти про сам процес навчання, про те, які дисципліни будуть викладатися, про якість освіти. Діючий студент приверне абітурієнта розповіддю про цікаву університетського життя, про заходи, можливостях безкоштовного відпочинку. Випускник заспокоїть студента перспективами працевлаштування саме після цього університету, покаже це на власному прикладі.
3
В день відкритих дверей влаштуйте також студентський концерт. Він створить атмосферу свята і невимушеності, в якомусь сенсі навіть заманить абітурієнтів, показавши їм активну і цікаве життя студентів. Темами для виступів можуть стати внутрішньовузівські відносини, шаржі на студентів та викладачів. Це створить у абітурієнтів відчуття причетності до життя вузу.
4
Організуйте рекламні кампанії. Білборди, рекламні ролики, банери в інтернеті може використовуватися будь-який носій. Щоб абітурієнта залучити, потрібно говорити з ним на його мові. Суха статистика рідко кому з них буває цікава, а подача її живим і привабливим мовою зможе переконати абітурієнта у вашій правоті.
Щоб абітурієнти вибрали саме ваше вищий навчальний заклад, потрібно вигідно представити себе і виділитися серед величезної кількості подібних установ. Подумайте, які люди складають вашу цільову аудиторію, і складіть підходящу пропозицію.
Інструкція
1
Зацікавте абітурієнтів можливістю працевлаштування після закінчення вашого вищого навчального закладу. Цей нюанс може стати вирішальним фактором, що визначає вибір людини. Робіть акцент на перспективи і залучите велика кількість вступників.
2
Врахуйте той факт, що для багатьох людей важливу роль при виборі місця отримання освіти грає його престижність. Подбайте про те, щоб у вашого закладу була кришталево чиста, бездоганна репутація. Якщо ваші студенти та випускники роблять великі успіхи в різних сферах діяльності, беруть участь в міських, а може навіть районних конкурсах, заходах масштабу країни, відрізняються на них і беруть призові місця, шанси, що абітурієнти виберуть саме ваш інститут чи університет, будуть вищі, ніж в конкуруючих закладів.
3
Організуйте захід, в ході якого майбутні студенти зможуть побувати в вашому закладі, отримати більше інформації, познайомиться з майбутніми викладачами. Все це дуже благотворно позначиться на іміджі вашого інституту. Навіть якщо хтось з абітурієнтів згодом вибере інший заклад для отримання освіти, є ймовірність, що у нього залишиться сприятливе враження від відвідування вашого закладу. Така людина цілком може порекомендувати вас своїм друзям або знайомим.
4
Розгорніть масштабну рекламну акцію. Щоб про вас знали, а ваш інститут чи університет був на слуху, організуйте зовнішню рекламу. Це можуть бути рекламні щити, білборди, розтяжки. Реклама по телебаченню - теж хороший варіант. Бажано створити хоча б один ролик. В крайньому випадку пустити рекламну рядок в пікові години перегляду. Прорекламувати свій інститут можна і в інтернеті, і в спеціалізованих періодичних виданнях. Можна організувати роздачу рекламних листівок промоутерами на вулицях вашого міста.