Як зробити кінні сани. Як зробити сани з дерева.

Сьогодні в російських селах ще тримають в особистих господарствах коней. А до конячці, щоб ефективно її використовувати, потрібні віз і сани. Звичайно, є підприємства, що випускають літні та зимові вози. Але їх мало, і ціна не завжди підйомна для селянина.
Вам знадобиться
 • залізні труби, металевий куточок, березові бруски і кругляк, шліфувальна машинка ("болгарка"), електрозварювання та навички зварника.
Інструкція
1
З двох типів візків, щоб заощадити якісь кошти селянського бюджету, своїми руками простіше зробити сани. Найбільш трудомістка деталь саней - це полози. Напоготові дерев'яних полозів передбачає певну технологію, передбачає достатню кваліфікацію майстра. Але полози можна зробити металевими, з труб, і це набагато простіше.
2
Підберіть дві труби діаметром 50-60 мм і довжиною по 3.5 м. На відстані приблизно 2.5 м почніть згинати одну, потім другу трубу в дуги, використовуючи для цього будь-яку точку опори. Бажано, щоб це було якоюсь подобою вушка, через яку можна поступово проштовхувати трубу, забезпечуючи рівномірний вигин. Загніть також декілька і задню кінцеву частину полозів, щоб полегшити саням рух заднім ходом.Добейтесь, наскільки це можна, точного збігу зовнішніх діаметрів дуг із значенням 740-750 мм. Це буде найбільша висота ваших саней.
3
Тепер треба зварити раму для настилу. На практиці для цих цілей використовують куточки від старих панцирних ліжок. Довжини ліжкових рам залиште як є. Вони будуть в межах 2-х метрів, можна менше. За допомогою «болгарки» звільніть їх від непотрібних сегментів.
4
Відміряйте ще 4 довжини куточка по 60 см і також відріжте «болгаркою». Дві з них приваріть до довгих 2-х метровим заготівлях, утворивши правильний чотирикутник. Ще один посередині для міцності. Приварите третій відрізок до верхніх кінців труб-полозів, з'єднавши їх - це буде найвище місце в санях.
5
Приготуйте із залишків труб Копили (або кобилки, в народі) довгою по 10см. Їх треба буде по 6 штук з кожного боку, разом - 12. Приварите все Копили до рами на кінцях і пропорційно по довжині.
6
Тепер встановіть раму майбутнього настилу майже впритул до дуг і приварюють кобилки до полозів. Для кріплення оглобель до полозів і рамі настилу приваріть з кожного боку по пластині товщиною не менше 8 мм і розмірами приблизно 10х15 см. У них повинні бути пропалені або просвердлені отвори відповідного для гачків діаметра.
7
У вас вийшов остов саней. Все інше робіть дерев'яним. Підберіть або підготуйте хороший брус 1400х100х60 (можна відповідний кругляк, краще березовий), на задню поперечку бічних відводів. Закріпіть брус болтами підходящого розміру на задньому куточку рами настилу, попередньо просвердливши отвори в брусі і в куточку рами.
8
Закріпіть так же на болти передній брусок на куточку, скріплювати закінчення дуг полозів. Його кінці повинні виступати за краї не менше ніж на 10 см. Заготовте ще пару двометрових березових кругляків, діаметром не менше 5 см, і з'єднайте ними краю передньої і задньої поперечін.На малюнках: 1 - полоз, 2 - підріз, 3 - кована скоба , 4 - Копили, 5 -болти для кріплення підрізів, 6 - планка, 7 - рама, 8 - бічні відводи, 9 - настил, 10 - щиток, 11 - передній брусок, 12 - сталевий пруток, 13 - качалка, 14 - поперечина бічних відводів, 15 - мотузка, 16 - поперечні дошки щитка.
9
Застелите дошками раму настилу і закріпіть. Встановіть передню транцевую переборку під невеликим нахилом, прикріпивши її до переднього поперечному бруска і до бруса, закріпленому на настіле.Сделайте на свій смак борта - або шнурові, або суцільні, наприклад, з жесті.Запрягайте коня. Настилали запашного сіна і - вперед!
Скоро випаде перший сніг: земля покриється ніжним білим «покривалом», за яким можна кататися, наприклад, на санях. Для багатьох дітлахів зима - улюблена пора року, з яким пов'язано безліч позитивних емоцій і приємних відчуттів. Чому б не зробити своїй дитині гарні дерев'яні сани?
Вам знадобиться
 • - деревообробний верстат;
 • - лобзик;
 • - дерево;
 • - шліф-машинка;
 • - папір;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - дриль зі свердлом;
 • - круглі поперечки;
 • - дерев'яні шипи;
 • - клей;
 • - алюмінієва смужка;
 • - шурупи.
Інструкція
1
На папері побудуйте викрійку полозів (масштаб 1: 1). Перенесіть її розміри на дерево і виріжте лобзиком (пам'ятаєте: цю операцію треба виконати двічі, адже в санях два полози). Зачистіть ребра вирізаних деталей за допомогою шліфувальної машинки. Якщо ви робите великі сани, то в передній і задній частині полозів прикріпіть додаткові планки за допомогою круглих шипів, на які нанесено клей: це додасть конструкції більшу надійність. Дочекайтеся, поки клей підсохне, обріжте кінці шипів, а потім гарненько їх прошліфуйте разом з полозами.
2
Просвердлите в серединці круглих поперечок глухі отвори: це необхідно зробити для подальшого закріплення полозів між собою. Потім намітьте місця, де потрібно просвердлити полози: в цих місцях за допомогою дерев'яних шипів будуть кріпитися полози і поперечки.
3
Підготуйте дошки для сидіння: виріжте їх за розміром і зробіть пази для того, щоб зістикувати ці дошки з полозами. Просвердлите на дошках отвори в тих місцях, де вони будуть кріпитися до полозів. Під час кріплення дощок сидіння відстань між ними повинна становити не менше п'яти міліметрів: закріпіть їх за допомогою шипів.
4
До нижньої частини полозів (тієї, що буде стикатися зі снігом) прикріпіть алюмінієву смужку, використовуючи для цього шурупи. Ось і все: сани готові!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=A1txDtidxM0
Зверніть увагу
Перевіряйте якість кріплення окремих елементів конструкції! Якщо деталі будуть ненадійно скріплені між собою, зроблені вами сани під час їзди просто розваляться.
Корисна порада
Для маленьких діток можна виготовити з ДСП зручне сидіння, яке потім прикріпити зверху на виготовлені дерев'яні сани. Не зайвим буде подбати і про ремені безпеки.