Як прикрасити стіну в саду.

Досить складно уявити собі садову ділянку без забору або стін. Функції у них самі утилітарні - створення кордонів, захист від сторонніх очей. З їх допомогою також можна розділяти зони всередині. Сама по собі стіна виглядає зазвичай досить сумно. Але будь-яку огорожу можна перетворити на щось особливе.
Інструкція
1
Використовуйте декоративні шпалери (спеціальні грати для витких рослин), вони завжди виглядають дуже красиво. Дерев'яний або металевий варіант можна поставити поруч зі стіною або прикріпити до неї. Пофарбуйте їх в білий колір, на фоні квітучої зелені вони будуть виглядати досить ефектно. Посадіть ліану, дикий виноград або в'юни. І кожне літо ваша стіна буде перетворюватися в живопліт.
2
Намалюйте фреску на стіні. Це необов'язково повинен бути якийсь конкретний малюнок, досить використовувати кілька кольорів і прикрасити її в стилі абстракції. Намагайтеся уникати дуже темних або яскравих відтінків. Приємні теплі і злегка холодні - найкраще рішення.
3
Прикрасьте стіну облицювальною плиткою, що імітує цеглу. Повісьте глиняні горщики, рогач, мітлу - і декор в стилі кантрі готовий
4
Можна використовувати також природний камінь в тон обробки будинку. Поруч посадіть кілька кущів жовтої троянди, а впритул до стіни поставте лавочку. У вас вийде ще одне місце для відпочинку.
5
Перетворіть свою стіну в імітацію східного саду. Для цього знадобляться панелі з бамбука, очеретяні циновки, стовбури, повиті актинідією. Але всі аксесуари повинні бути ретельно підібрані і відповідати загальному стилю.
6
Посадіть вічнозелені рослини уздовж стіни, якщо дозволяє площа ділянки. Але врахуйте, що таке оформлення може візуально зменшити його розміри.
7
Викладіть на стіні мозаїку. Підійдуть будь кольорові скла або шматочки кераміки, наприклад, осколки плитки. Можна придумати малюнок попередньо (хвилі, метелики, рослини), а можна довіритися своїй уяві і створювати образ або абстракцію прямо по ходу роботи.
8
Декоруйте стіну за допомогою води. Це можуть бути фонтанчики, розташовані уздовж огорожі, або просто струменя води, що стікають в спеціальний резервуар.
9
Повісьте кілька полиць для квітника. Краще на різних рівнях, тобто одну трохи вище, іншу нижче, і так далі. На них розташуйте горщики з квітами, також можна використовувати штучні рослини.
10
Найголовніше - використовуйте фантазію, адже з будь-якого підручного матеріалу або наявного у кожного в будинку непотрібних дрібниць і навіть відходів можна зробити абсолютно унікальний декор. І це не зажадає від вас істотних грошових витрат.