Як зробити мат в шахах.

Головне завдання шахіста - поставити мат своєму супротивнику. Для досягнення цієї мети використовують сотні різних комбінацій і стратегій. Говорити про всіх них безглуздо, кожен шукає тактику під себе. Але кілька порад, як зробити мат в шахах, не зашкодять нікому.
Інструкція
1
Продумайте стратегію для ведення шахової партії. Умовно їх можна розділити на дві категорії: оборонна і наступальна. У кожної з них є переваги і недоліки. При настанні на сили противника ви можете «нарубати» чимало фігур, але є ризик залишити неприкритим тил або втратити стратегічну ініціативу. Пішовши в глуху оборону, ви зможете оберігати свого короля до останнього, втратити менше фігур. Але при цьому ваше стратегічне становище на дошці буде майже безнадійним. Під час партії намагайтеся лавірувати між двома видами гри.
2
Збережіть основні фігури. Поставити мат, ворожому королю використовуючи одні пішаки дуже важко, тому вам необхідно стежити за «ключовими» фігурами. Такою фігурою є, звичайно ж, ферзь. Його можливість ходити в будь-якому напрямку шахівниці є незамінною. Поставте цю фігуру з ворожим королем, попередньо захистивши його, і ви отримаєте шах і мат на свою користь. Особливо така тактика корисна, коли ворожий воєначальник перебувати в кутку дошки. Також дуже корисна тура. Маючи дві таких фігури, ви можете займати по черзі вертикальні або горизонтальні лінії, ведучи ворожого короля до краю. Потім ви поставите йому шах і мат.
3
Ставте шах і мат. Дуже уважно проводите кінець партії. Якщо ви позбавите противника переваги у фігурах, то він найімовірніше постарається зайти в пат. Пат - це такий стан на шахівниці, при якому ворожий король не може ступити на клітину дошки, але й не стоїть під шахом. Тобто куди б король не пішов, він потрапляє під шах, але в даний момент він вільний. Така партія закінчитися в нічию. Тому завжди говорять шах і мат. Потрібно при вести короля противника в перший стан, а вже потім ставити остаточну крапку. Це є головним нюансом в кінці партії.