Як зробити газон на дачі.

Газон - елемент ландшафтного дизайну, який здатний прикрасити, напевно, будь дачну ділянку. Не можна сказати, що пристрій хорошого газону - справа п'яти хвилин, але результат вартий витрачених зусиль.
Вам знадобиться
  • - «Раундап»;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - комплексне мінеральне добриво;
  • - садовий каток ;
  • - суміш насіння газонних трав;
  • - газонокосарка.
Інструкція
1
Перш за все буде потрібно вибрати місце під майбутній газон. Бажано відвести під нього освітлену ділянку з ледь помітним ухилом, щоб на газоні не застоювалася вода.
2
Знищте бур'яни на ділянці, відведеній під газон. Для того щоб це зробити, зазвичай рекомендують використовувати гербіцид "Раундап" з розрахунку п'ять літрів препарату на сто квадратних метрів. Видаліть із ґрунту кореневища багаторічних бур'янів.
3
Через чотири тижні після застосування гербіциду можна перекопувати землю. Якщо на вашій ділянці глинистий грунт, перед перекопкой внесіть в землю пісок з розрахунку десять кілограмів піску на квадратний метр. На квадратний метр піщаного грунту слід внести чотири кілограми торфу. Незалежно від типу ґрунту внесіть двадцять грамів комплексного мінерального добрива на квадратний метр майбутнього газону.
4
Влаштуйте дренажну яму. Для цього викопайте квадратну яму зі стороною не менш сорока п'яти сантиметрів. Глибина її повинна становити шістдесят сантиметрів. Заповніть яму великими каменями. Товщина шару каменів повинна становити сорок сантиметрів. Поверх каменів насипте по десять сантиметрів піску і родючого грунту. Утрамбуйте вміст ями.
5
Підготовлений ділянку землі рекомендується витримати під паром протягом місяця. За цей час на ньому встигнуть проклюнуться бур'яни, які вам не вдалося винищити. Коли це відбудеться, спушите грунт, видаліть залишилися камені, кореневища, розбийте грудки землі.
6
прікататься землю важким садовим катком і залиште в спокої ще на пару тижнів. За цей час грунт може просісти в деяких місцях, а десь знову з'являться незламні бур'яни.
7
Через два тижні видаліть бур'яни, підсипте грунт в тих місцях, де вона просіла, прікатайте її і полийте. На квадратний метр газону знадобиться вилити, не менше десяти літрів води.
8
Через добу злегка спушите землю граблями і, нарешті, посійте трав'яну суміш з розрахунку п'ятдесят грамів насіння на квадратний метр газону. Трави слід вибирати, враховуючи кліматичні особливості місцевості і призначення газону. Існують вже готові суміші газонних трав. Сіяти траву найкраще в безвітряну погоду, попередньо змішавши насіння з рівною кількістю піску. Після посіву прікатайте газон садовим катком, а ввечері полийте. На шланг для поливу надіньте сіточку і не використовуйте сильний напір води, щоб на газоні не з'явились промоїни.
9
В суху погоду газон доведеться поливати раз на день. Перший раз траву рекомендують скошувати, коли вона виросте сантиметрів на п'ятнадцять. Укоротите траву до шести сантиметрів висоти. Якщо газон сіявся восени, краще відкласти скошування до весни, коли трава виросте на десять сантиметрів. Скошену траву слід прибирати з газону.
10
Кожної весни при необхідності підсівати насіння газонних трав в тих місцях, де газон виявився пошкоджений.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S0BZPTG2GT0