Як розібрати підвісна стеля.

При в'їзді у вторинне житло або під час ремонту часто виникає необхідність демонтувати старий підвісна стеля з гіпсокартону. Монтаж стелі зазвичай відбувається в наступному порядку: установка обрешітки, вирівнювання на підвісах, обшивка гіпсокартоном, оштукатурювання, фарбування. Розбирати підвісну стелю необхідно в зворотному порядку.
Вам знадобиться
  • - мачульна кисть для змивки штукатурки;
  • - шурповерт з функцією реверсу;
  • - хрестові викрутки;
  • - канцелярський ніж.
Інструкція
1
Видаліть стельовий плінтус, якщо він є. Якщо стельовий плінтус виготовлений з поліуретану, то, швидше за все, ви не зможете використовувати його вдруге. При демонтажі плінтуса легко ламаються. Зніміть всі світильники і заізоліруйте кінці проводів.
2
Видаліть декоративне покриття стелі. Якщо на стелю були наклеєні шпалери, їх треба намочити, прикладаючи дуже вологу тканину. Потім шпалери легко знімуться. Фарбування доведеться замивати.
3
Листи гіпсокартону прийнято кріпити поперек кімнати. Розмір аркуша дорівнює 1200 х 2500 мм. Рахуючи від кута, визначте, як лежить лист і де знаходиться шов. Якщо стеля робили за технологією, то цей шов закритий сіткою, а потім весь стеля оштукатурений. Зніміть зі швів будівельну сітку-серпянку. Вона легко відклеюється разом із залишками штукатурки.
4
Після зняття серпянки ви побачите саморізи, якими гіпсокартон кріпиться до обрешітки. Так ви виявите одну поперечну напрямну. Металопрофіль монтується в каркас з кроком в 60 см між напрямними. Відступивши від знайденої поперечки на 60 см, знайдіть місце кріплення гіпсокартону до інших напрямних і змийте в цьому місці всю штукатурку, щоб побачити місцезнаходження кріплення.
5
Акуратно викручуйте саморізи, на яких тримається гіпсокартон. Обов'язково скористайтеся допомогою ще одного-двох чоловік. Коли ви знімете перший лист, вам буде простіше демонтувати решту, так як ви будете бачити, де проходить обрешетка.
6
Знявши весь гіпсокартон, приберіть з каркаса короткі обрізки профілю. Вони розташовані вздовж кімнати і кріпляться до поперечок за допомогою хрестових з'єднувачів.
7
Якщо поверх обрешітки були покладені звукоізолюючі мати, акуратно видаліть їх. При необхідності їх можна використовувати вдруге. Відчепите підвіси, які утримували поперечки від прогинання, і видаліть їх зі стелі.
8
Знімайте поперечні напрямні, викручуючи саморізи з бічних напрямних профілів.
9
Якщо ви не плануєте знову встановлювати в кімнаті підвісну стелю, зніміть бічні напрямні профілі, прикріплені до стін. В іншому випадку, їх можна залишити, тому що створення будь-якої форми підвісної стелі починається саме з установки цього елемента обрешітки.