Як налаштувати роутер для виходу в інтернет.

Маршрутизатор або роутери використовують для підключення декількох комп'ютерів до інтернету і об'єднання їх в локальну мережу. Це дозволяє не укладати кілька договорів з провайдером, тим самим заощаджуючи кошти.
Вам знадобиться
  • - роутер;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Виберіть маршрутизатор, який задовольнятиме вашим запитам. Природно, якщо ви плануєте включити до складу вашої мережі мобільні комп'ютери, то придбайте роутер, здатний створювати бездротові точки доступу. Підключіть вбрання обладнання до мережі змінного струму. Для підключення 2-3 пристроїв можна обійтися бюджетною моделлю Wi-Fi маршрутизатора.
2
З'єднайте мережевим кабелем комп'ютер з Ethernet-портом роутера. Відкрийте інструкцію до цього мережного обладнання та знайдіть в ній його IP-адресу. Зазвичай це IP 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Введіть потрібне значення в адресний рядок інтернет-браузера та натисніть клавішу Enter. Дочекайтеся відкриття web-інтерфейсу налаштувань мережевого обладнання.
3
Відкрийте меню Internet Connection Setup (WAN). Підключіть до роз'єму Internet (WAN, DSL) кабель провайдера. Виконайте настройку з'єднання з сервером. Виберіть підходящий тип передачі даних (PPPoE, L2TP і т.д.). Обов'язково вкажіть ім'я користувача та пароль, включите функції Firewall, NAT і DHCP. Натисніть кнопку Apply або Save, щоб зберегти настройки підключення до інтернету.
4
Відкрийте меню Wireless Connection Setup (Wi-Fi). Створіть власну бездротову точку доступу. Виберіть з існуючих варіантів типи безпеки і радіосигналу. Встановіть складний пароль, щоб запобігти підключення чужих ноутбуків до вашої мережі. Збережіть настройки меню.
5
Перезавантажте Wi-Fi маршрутизатор, щоб пристрій застосувало задані параметри. Зачекайте, поки завершиться підключення до сервера. Виконайте підключення до бездротової точки доступу. З'єднайте стаціонарні комп'ютери з Ethernet-портами роутера. Перевірте можливість обміну інформацією між пристроями всередині мережі. Переконайтеся в тому, що всі комп'ютери отримали доступ до інтернету.