Як знайти жорсткість води.

Існує ряд лабораторних та експериментальних установок, що вимагають використання води певної жорсткості. Крім того, інформація про цей параметр буває необхідна і вдома - занадто жорстка вода згубно впливає на посуд і техніку. Визначити жорсткість води можна кількома способами.
Інструкція
1
Жорсткість води - одна з її головних екологічних характеристик. Вода вважається жорсткої в тому випадку, якщо в ній міститься значна кількість катіонів сполук магнію і кальцію. Відомо, що при кип'ятінні води іноді утворюється так звана накип. Вона виникає лише тоді, коли вода, подвергающаяся нагріванню, є жорсткою. Коли така вода нагрівається до температури кипіння, солі металів випадають в осад і відкладаються на стінках сосуда.Жесткость води зазвичай висловлюють в мілімоль на літр (ммоль/л). Вона буває некарбонатної і карбонатної. У карбонатної воді міститься значна кількість гідрокарбонатних аніонів. Загальну жорсткість завжди обчислюйте шляхом підсумовування карбонатної і некарбонатної жорсткостей.
2
При необхідності за чисельним значенням жорсткості віднесіть воду до однієї з наступних трьох груп: - м'яка вода - 3 екв/л; - вода середньої жорсткості - 3,0 до 6,0 екв/л; - жорстка вода - 6 , 0 екв/л.Попаданіе жорсткої води в побутову техніку призводить до виникнення в ній несправностей. Так, наприклад, якщо накип осідає на будь-яких деталях пральної або посудомийної машини, то незабаром вона не тільки вийде з ладу, але і з великою ймовірністю стане неремонтопригодной. Ніколи не нехтуйте виміром жорсткості води перед застосуванням її в таких цілях.
3
Жорсткість води можна визначити як емпірично, так і з використанням вимірювальних приладів. Деякі Дюді вміють визначати цей показник на смак, але так поступати небажано. Спробуйте інший метод: додайте у воду порошок або мило. Будучи жорсткою, вода буде погано піниться внаслідок наявності іонів магнію і кальцію. Однак, жоден з цих методів не дозволяє виміряти жорсткість води чисельно. А при підготовці води, наприклад, для акваріума потрібно знати цей показник дуже точно. Для здійснення точного вимірювання жорсткості застосовуйте так звані TDS-метри - прилади, що вимірюють концентрацію у воді солей і мінералів. Також широкого поширення набули кондуктометри - прилади для вимірювання електропровідності розчинів. Вони дозволяють не тільки вимірювати твердість, виявляти хімічний та фізичний склад досліджуваної води, перевірити її на наявність домішок будь-якого роду.
4
Найбільш сучасними приладами для визначення фізико-хімічних властивостей води є багатофункціональні аналізатори. Вони здатні автоматично відбирати пробу аналізованої води і протистояти впливу зважених в ній частинок, на що не здатні прилади попередніх поколінь. Аналізатори вимірюють жорсткість води не тільки в діапазоні 0,05 - 5 екв, як інші прилади, але і при більш високих концентраціях.