Як намалювати листя дуба.

Листя різних порід дерев - ідеальні моделі для навчання малюванню. Їх форма, з одного боку, чітка і симетрична, а з іншого - не надто проста, що складається з декількох елементарних форм. Малювання листя дозволяє відточувати не тільки навички побудови фігур і їх пропорцій, але так само і вміння підбирати і змішувати кольору, передавати фактуру матеріалу і багато інших. Листя дуба мають цікавою впізнаваною формою, яка вписується в простій овал.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - фарби, кисть/кольорові олівці/пастель.
Інструкція
1
Подумайте, як розташувати малюнок на аркуші паперу. Проведіть олівцем вісь симетрії дубового листа - лінію під обраним вами кутом. Ця лінія потім стане центральною прожилком листочка.
2
Орієнтуючись на проведену вісь симетрії, намалюйте витягнутий і звужений з одного кінця овал. Для цього позначте з обох сторін від осьової лінії приблизно однакові відстані, відповідні половині ширини дубового листа. На самій осі відзначте довжину листка, пропорційну його ширині. З'єднайте знайдені точки плавними лініями, що утворюють овал, один кінець якого зробіть більш вузьким.
3
Більш конкретно прорисуйте центральну прожилку всередині овалу, що переходила на вузькому його кінці в «хвостик» листка. Від цієї прожилки проведіть бічні, більш тонкі - вони спрямовані під кутом приблизно 45 градусів до центральної.
4
Тепер намалюйте характерні хвилясті краю дубового листа. Для цього над кожною бічною прожилком зобразите невеликої полуовал, а проміжки між ними плавно об'єднаєте невеликими кривими.
5
Акуратно зітріть допоміжні лінії зовнішнього овалу. На бічних прожилках додайте ще дрібніші лінії. Середню прожилку і «хвостик», в який вона переходить, зробіть потовщеними, намалювавши рядом дублюючу її лінію.
6
Розмалювати дубовий лист можна різними матеріалами, але принцип у кожному разі буде приблизно однаковий. Спочатку задайте основний, відносно легкий і світлий, тон листа: лиственно-зелений в літньому варіанті, або жовто-оранжевий, охристо-коричневий - в осінньому.
7
В деяких місцях введіть плями трохи іншого відтінку, щоб забарвлення аркуша була більш цікавою і живою. Найбільш красивого ефекту переходу кольорів при їх змішуванні можна домогтися за допомогою акварелі.
8
Пройдіться більш темним відтінком основного кольору по прожилкам. Якщо ви малюєте фарбами, то використовуйте для цього тонку кисть. На товстої прожилками залиште світлої центральну частину - це додасть їй обсяг. Додайте ще тіней ближче до країв аркуша, а деякі частини, навпаки, висвітліть. Зробіть лист більш рельєфним.