Як побудувати перголу.

Перголи були окрасою садів ще в Стародавній Греції і Римській імперії. Ця конструкція (частіше дерев'яна) призначена для захисту від сонця. Пергола, побудована на присадибній ділянці, стане не тільки красивим елементом ландшафтного дизайну, а й найулюбленішим, і відвідуваним місцем на дачі.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруси з поперечним перерізом 70-100 мм і 50-70 мм;
  • - кріплення (цвяхи, куточки, шурупи);
  • -бетон або бут.
Інструкція
1
Перше, що вам треба зробити, це визначитися з роллю перголи на вашій ділянці. Вона може служити, наприклад, прикрасою квітника (пергола-арка), може бути вигляді коридору від воріт до будинку або ж замінити за функціями альтанку. Також виберіть підходящу форму споруди (лінійна, сферична, багатокутна, і кубічна) і накресліть план конструкції.
2
Виберіть матеріал для споруди (дерево, метал або пластик), можете скомбінувати різні, використовуючи в якості вертикальних стовпів бетон, камінь або цегла. Але пам'ятайте, що установка таких опор трудомістка, потребує певних навичок і вмінь.
3
Знайдіть відповідну для будівництва площадку. Визначте на ній місця для вертикальних балок. Викопайте відповідну кількість ям глибиною близько 60 см і закріпіть стійки в цих поглибленнях за допомогою буту (будівельний камінь), бетону або ж для фіксації, можете використовувати спеціальні опори у вигляді металевих стаканів. Якщо в якості будівельного матеріалу використовуєте дерево, то обробіть його антисептиком. Цим ви збільшите термін служби дерев'яної конструкції.
4
Далі закріпіть горизонтальні лаги. Для цього використовуйте кронштейни, скоби або шурупи. Конструкція буде міцнішою, якщо ви застосуєте колючкуваті з'єднання. Шпилька (виступ на кінці опорної балки) вставте в заздалегідь приготоване гніздо (поглиблення) бокового бруса під прямим кутом.
5
За допомогою цвяхів у верхній частині бічних перекладин закріпіть поперечні балки. Розташуйте їх на рівномірній відстані один від одного і намагайтеся забивати цвяхи під гострим кутом, щоб дані сполуки краще витримували пориви вітру.
6
До бічних поверхнях конструкції прикріпіть шпалери (конструкція зроблена з тонких дерев'яних рейок), сітку або горизонтально натягніть дріт, тим самим ви створите опору для кучерявих рослин.
Корисна порада
Конструкція буде виглядати більш акуратною, якщо зробити V-подібні виїмки в верхніх частинах бічних балок і помістити туди кінці поперечних брусів, зафіксувавши їх цвяхами.