Як досягти успіху в роботі.

Домогтися успіху може далеко не кожен. Однак це не означає, що потрібно опускати руки і плисти за течією. Особливо якщо справа стосується роботи. Адже тут ви можете проявити всі свої навички і знання, реалізувати свої прагнення і досягти бажаних висот. Потрібно пам'ятати декілька принципів, які зроблять вашу кар'єру успішною.
Інструкція
1
Почніть вірити в свої сили. Більшість людей погано справляються зі своїми обов'язками не тому, що їм не вистачає знань або здібностей. Причиною їх невдач стає відсутність віри в себе і в свої сили. Чим частіше ви говорите собі «я не зможу це зробити», тим рідше у вас дійсно буде щось виходити. Налаштуйте себе на позитивний лад, повірте в те, що ви стоїть співробітник і можете зробити набагато більше.
2
Беріть з кожним разом все більш складні завдання. Це дасть вам стимул до самовдосконалення. Якщо ви будете постійно тупцювати на одному і тому ж місці, успіху в кар'єрі буде добитися надзвичайно складно. Однак не варто й переоцінювати себе. Якщо ви відчуваєте, що робота вам не під силу, відмовтеся від неї. Але не шукайте навмисно легких шляхів.
3
Проявляйте ініціативу. Постарайтеся зробити так, щоб ваші колеги і начальство помітили вас. Це не означає, що потрібно хапатися за все і відразу. Просто намагайтеся бути завжди в курсі що відбуваються в компанії подій. Пропонуйте свої ідеї, викликає виконувати різні завдання. Рано чи пізно вас помітять, а ваші здібності будуть оцінені по достоїнству.
4
Не бійтеся робити помилки. Звичайно, всім хотілося б уникнути невірних рішень і вчинків, проте, це неможливо. Не можна зустріти людину, яка все і завжди робив би правильно. Сприймайте помилки як урок. Вчіться на них і незабаром їх буде ставати все менше і менше.
5
Не бійтеся ризикувати. Часто саме ризиковані рішення і вчинки відкривають нові можливості. Будьте відкриті всьому новому, не зациклюйтеся на чомусь одному. Успішність в чому визначається прагненням до незвіданого. Однак пам'ятайте, що кожен ризик повинен бути виправданий. Перш ніж зробити ризикований крок, подумайте, чи варта гра свічок.
Зверніть увагу
Потрібно чітко уявляти, що означає успіх в тій справі, якою ви займаєтеся. У торгівлі, наприклад, це може бути вигідний покупець. Не будьте егоїстом, не виходьте за рамки пристойності, чи не задирайте ніс перед колегами, інакше вас ніколи не запросять брати участь в колективних проектах, і ви не зможете показати себе.
Корисна порада
Сплануйте, як домогтися певної мети (або окремого етапу її досягнення). Мета слід вибрати середньої складності, оскільки досягнення легких цілей не буде переживати як успіх, а досягнення занадто складних потребують дуже багато часу і сил, а часто просто неможливо. Яку мету ви хотіли б досягти? Визначте кількісні або якісні показники, за якими ви могли б фіксувати навіть незначні позитивні зрушення в роботі.
Прагнення домогтися успіху на роботі, зробити кар'єру, щоб праця приносила не тільки моральне задоволення, а й матеріальне благополуччя, абсолютно зрозуміло і природно. Однак далеко не кожен може цього досягнути. Хтось швидко просувається по службових сходах, а хтось так і залишається в самому низу.
Інструкція
1
Постарайтеся відразу ж навчитися організовувати і цінувати свій робочий час. Поставивши перед собою завдання, її треба вирішувати, не відволікаючись на розмови з колегами, посиденьки, плітки. «Робота передусім!» - Такий повинен бути ваш принцип.
2
Не старайтесь «обійняти неосяжне». Братися одночасно за декілька завдань просто несерйозно. Краще виконуйте їх по черзі, але зате з максимальною сумлінністю і ефективністю. Це напевно не пройде повз увагу керівництва.
3
Обов'язково складайте хоча б приблизний план роботи - на день, тиждень, місяць, із зазначенням проміжних етапів та термінів їх досягнення. Звіряйтеся з ним, роблячи позначки: що ви вже виконали, що ще не вдалося зробити. При кожній невдачі, намагайтеся зрозуміти: чому вона сталася, як уникнути її в майбутньому.
4
Якщо вам щось незрозуміло або ви в чомусь сумніваєтеся, не соромтеся питати поради у більш досвідчених колег. В цьому немає абсолютно нічого ганебного. Набагато гірше буде, якщо ви через неправдиву сором'язливості допустите помилку.
5
Не обмежуйтеся лише виконанням своїх безпосередніх службових обов'язків. В цьому випадку, навіть якщо ви будете на хорошому рахунку у керівництва, кар'єру чи зробите. Запам'ятайте: виконавців багато, організаторів набагато менше. Намагайтеся думати, проявляти ініціативу.
6
Розробіть детальний бізнес-план по впровадженню якогось нового напрямку діяльності, наприклад, або з розширення пропонованого асортименту продукції і постарайтеся зацікавити ним керівника.
7
Знання застарівають дуже швидко. Тому всіляко намагайтеся займатися самоосвітою, проходите навчання, тренінги. Це допоможе вам підвищувати кваліфікацію, витримувати жорстку конкуренцію. Відповідно, посприяє вашому просуванню вгору по службових сходах.