Як оформити дитяче ліжечко. Як зробити затишну ліжко для дитини.

До появи малюка на світ залишилося зовсім небагато часу, і ви з радістю готуєте для нього все необхідне. Серед усього приданого для крихти одне з головних місць займає дитяче ліжечко. Постарайтеся оформити її так, щоб зробити перебування в ній немовляти комфортним і безпечним.
Вам знадобиться
 • - дитяче ліжечко;
 • - зручне місце розташування;
 • - ортопедичний матрац;
 • - балдахін;
 • - захисні бортики ;
 • - постільна білизна;
 • - дитяче ковдру;
 • - музичний мобіль;
 • - іграшка на прищіпки;
 • - підвісні іграшки-брязкальця.
 • -
Інструкція
1
Віддайте перевагу ліжечку з натуральних матеріалів, краще всього з дерева (сосни, берези, дуба). Реечки ліжка повинні розташовуватися на такій відстані один від одного, щоб в них не могла застрягти ручка і голова дитини. Краще всього, якщо борта ліжка матимуть регульовану висоту, яку ви зможете міняти з дорослішанням малюка.
2
Виберіть відповідне місце для дитячого ліжечка. Воно має бути світлим, теплим. Ліжечко не повинна розташовуватися біля батареї, вікна і вхідних дверей. Якщо ви вирішили поставити дитяче ліжечко в своїй спальні, розташуйте її близько вашому ліжку, так ви зможете легко спостерігати за малюком і вставати до нього по необхідності.
3
Для дитячого ліжечка вибирайте ортопедичний зручний матрац. Він повинен добре тримати форму і не прогинатися під малюком. Це необхідна умова для правильного формування скелета. Матрац застелите клейонкою або одягніть спеціальний непромокальний наматрацник, щоб уникнути намокання.
4
Для дитячого ліжка існує спеціальний балдахін. Він виконаний із сітки або легкої тканини. Крім естетичного ефекту затишку, балдахін може захистити дитину від комарів або потоку повітря з кватирки. Тільки не забувайте регулярно прати його, так як балдахін збирає на себе весь пил.
5
Закрийте стінки ліжка м'якими захисними бортиками, щоб дитина випадково не вдарився. Віддайте перевагу пастельним тонам з простим малюнком. Не варто вибирати дуже яскраві бортики, вони напружують зір і діють на нервову систему.
6
Застелите матрац вигладженою простиральцем. Добре, якщо вона буде з резиночками на краях. Не покладете подушку для малюків до року. Замість подушки можна покласти м'яку пеленочку. Ковдра для малюка має бути легким і невеликим. Якщо в кімнаті тепло, можна обійтися пелюшкою або м'яким великим легким рушником. При прохолодній температурі малюкові підійде байкову або легке синтепонові ковдру.
7
Над ліжком малюка розмістіть музичний мобіль. Плавно рухаються під музику іграшки заспокоять малюка або допоможуть йому відволіктися, якщо ви вийдете з кімнати. На бортик ліжка причепіть іграшку на прищіпки. Під час неспання малюк зможе розглядати її і пробувати дотягнуться до неї. Щоб стимулювати розвиток рухів дитини, прикріпіть перед малюком підвісні іграшки-брязкальця. Вони повинні розташовуватися так, щоб малюк при бажанні зміг дістати до них руками.