Як очистити плитку від розчину. засіб для видалення розчину.

Як приємно споглядати чистеньку, тільки після ремонту квартиру. Однак радість можуть затьмарювати наслідки неакуратно проведених робіт. Наприклад, на кахлі у ванній кімнаті або підлогової плитці в кухні можуть залишатися розводи, а то і ляпки цементного, клейового або штукатурного розчину, які псують всю красу. Не потрібно намагатися змиритися з цими огріхами - їх можна виправити.
Вам знадобиться
  • - губки;
  • - відро або тазик з водою;
  • - шпатель;
  • - ганчірки;
  • - спеціальний засіб для видалення розчину.
Інструкція
1
Видалення клейового розчину Якщо видалення проводиться відразу, все, що вам потрібно - це губка (або ганчірка, кому що зручніше) і ємність з водою. Ще не засохлий клей легко прибрати вологою тряпкой.В випадку, якщо розчин вже засох, крім губки і води вам знадобиться шпатель. Злегка змочуючи забруднені місця вологою губкою, обережно счищайте шпателем розмокає розчин. Працювати шпателем намагайтеся не надто інтенсивно, щоб не пошкодити поверхню пліткі.В зовсім важких випадках доведеться скористатися спеціальним засобом. Наприклад, розчинником для клею або засобом для очищення кераміки (наприклад, Keranet від MAPEI).
2
Видалення цементного розчину Застарілий цементний розчин - серйозна проблема, з якою не впоратися тільки підручними засобами. Хоча можна спробувати використовувати засіб для очищення унітазу. Намочіть їм ганчірочку або губку і залиште на забрудненій ділянці на кілька днів. Протягом всього періоду по мірі висихання губки її потрібно повторно смачівать.Более швидкий, але і більш витратний спосіб - купити спеціальний засіб для видалення цементного розчину. Наприклад, Sopro ZEA 703, «Металін ОФ-Ц», SZOР і прочіе.Можно також використовувати і 5% розчин соляної кислоти. У всіх випадках після розм'якшення цементу використовуйте для видалення розчину губку з абразивним покриттям.
3
Видалення слідів затірки Затирка видаляється в два етапи. Перший - так звана суха очистка, при якій потрібно зчистити затірку шпателем. Після остаточного висихання затірки видаляйте її залишки губкою, змоченою водою. Застарілу затірку найефективніше видалити спеціальним засобом. Наприклад, таким, як LITOCLEAN від LITOKOL. На зволожену плитку необхідно розсипати засіб з розрахунку 50 г на квадратний метр. Потім залишити засіб приблизно на півгодини. По закінченні потрібного часу залишиться лише зчистити затірку абразивної губкою і вимити плитку водою.
Зверніть увагу
Використання кислотовмісних засоби для видалення розчинів вимагає захисту шкіри та очей від попадання. Користуйтеся рукавичками, спецодягом та захисними окулярами. При попаданні розчину на слизові або шкіру, слід ретельно промити пошкоджену ділянку водою і звернутися до лікаря.
Корисна порада
Сліди розчину або затірки потрібно видалити якнайшвидше, по можливості, відразу ж після укладання плитки. В цьому випадку вам не доведеться докладати багато зусиль і користуватися спеціальними засобами.