Як годувати бджіл взимку і чим.

Якщо, стоячи поряд з вуликом, ви чуєте гул і дзижчання, а при стукоті по стінці будиночка бджоли дружно відгукуються, то зимівля йде благополучно. Коли реакція комах на постукування слабка, значить, бджоли голодують. В даному випадку їм потрібна їжа. Як годувати бджіл взимку і чим?
Інструкція
1
Почніть готувати бджіл до холодної пори року в серпні - на початку вересня. Щоб комахи благополучно перезимували, залишайте їм в будиночку до 20 фунтів меду. П'ятнадцять з них потрібні їм на харчування, а п'ять - у запас. Мед - головне джерело сил і енергії для життєдіяльності бджіл. Деякі пасічники рекомендують збільшувати бджолині запаси цього продукту до 35 фунтів. Більше корму - краще і надійніше зимівля.
2
Запас меду потрібно грамотно розташувати в гнізді. Пласти не повинні ускладнювати переміщення бджіл і стримувати циркуляцію повітря. Середину гнізда медом ні в якому разі не заповнюйте, а помістіть його зверху, над бджолами, збоку і біля задньої стінки вулика. У міру поїдання меду комахи будуть легко пересуватися в гнізді за вільними осередкам. Так само у вулику має бути простір над рамками.
3
Якщо природних запасів меду у вулику мало, почніть штучну підгодівлю ще з серпня. Щодня давайте цукровий сироп у невеликій дозі, близько двохсот грамів. Для приготування його використовуйте кілограм цукру на один літр окропу. У серпні сироп перероблять старі бджоли, які відімруть з настанням холодів.
4
У вересні остаточно зберіть гнізда для зимівлі. Якщо меду все ще не вистачає, використовуйте сироп високої концентрації. Три кілограми цукру розчиняються у двох літрах води. Підгодовуйте досить великими обсягами. У порції може бути до чотирьох літрів, щоб стільники швидше заповнилися. Якщо корми багато, а надходження нектару припинилося, то бджолина матка перестає відкладати яйця. Це сприятливо позначається на подальшій зимівлі, так як молоді комахи не зношуються на виходжуванні розплоду.
5
Безпосередньо взимку підгодівлю бджіл краще не проводити. Це викликає занепокоєння комах, погано впливає на їх збереження. Додавання корму взимку необхідно в крайніх випадках, коли бджоли голодують.
6
Навесні, наприкінці зимівлі, буває так, що меду не вистачає. У такому випадку, сім'ю комах необхідно підгодовувати. Для цього береться рамка, в стільники якої додається теплий цукровий сироп з медом. Можна також дати загорнуті в марлю канді або коржі цукрово-медового тіста. У рамку розміром 435 х 300 мм входить до двох кілограмів їжі. Для підгодівлі приберіть з вулика порожні стільники, а заповнені - помістіть в гніздо. Прикрийте утеплювальної подушкою.