Як поставити електронне запалювання на ВАЗ.

Установка безконтактного запалення замість традиційного дає багато переваг. Одне з них - не потрібно більше регулювання контактів. Крім того. Воно помітно полегшує пуск автомобіля в холодну пору року, навіть якщо акумулятор видає тільки 6 В. Встановити його на автомобіль можна самостійно, для цього потрібно мінімальний комплект інструментів.
Вам знадобиться
  • - ключ на 13;
  • - саморізи;
  • - комутатор;
  • - котушка;
  • - високовольтні дроти;
  • - нові свічки.
Інструкція
1
Від'єднайте клеми з акумулятора. Зніміть дроти з розподільника запалювання. Від'єднайте кришку старого трамблера, відзначте положення бігунка і розподільника запалювання. Від'єднайте дроти від котушки запалювання, запам'ятайте їх кольорове маркування та найменування клем котушки, так як потім штатні повернете на місце, додавши до них нові.
2
Прикрутите саморізами комутатор. Найбільш найкраще місце для цього - бризговики. Радіатор комутатора повинен бути спрямований вгору і мати велику площу зіткнення з кузовом автомобіля для кращого тепловідведення. Візьміть новий розподільник запалювання і котушку. Встановіть їх на місце штатних. Під котушкою вичистіть місце, щоб була хороша «маса». Поставте новий трамблер точно як старий, тобто по мітці.
3
З'єднайте комутатор, котушку і розподільник запалювання проводами безконтактного запалювання. Прикрутите найкоротший від комутатора на «масу», інші два на котушку: синій на клему «+ Б», коричневий або блакитний з чорним - на «К». Запам'ятайте розташування спочатку при розбиранні. Залиште старі дроти з котушки на новій. Буде по два однакових на кожному виведенні котушки. Одягніть кришку на датчик-розподільник. Приєднайте високовольтні дроти - центральний провід на котушку, решта на циліндри двигуна за схемою - 1-3-4-2. Візьміть нові свічки і встановіть зазор 0,7-0,8 мм.
4
Встановіть запалювання. Для цього перший циліндр повинен перебувати у верхній мертвій точці. Щоб це зробити, виверніть першу свічку, візьміть викрутку з довгим жалом і вставте в отвір. Зведений ручкою або ключем храповика починайте обертати колінчастий вал. ВМТ буде знаходитися в тому місці, де викрутка замре у верхній точці і почне опускатися.
5
Перевірте розташування бігунка і датчика розподільника. Перший повинен дивитися на контакт верхньої кришки першого циліндра. Візьміть ключ 13 і злегка відпустіть кріплення датчика, закрийте кришку і заведіть двигун. Вправо-вліво рухаючи розподільник, добийтеся рівномірних оборотів мотора. Зафіксуйте його. Остаточно перевірте установку на рівній ділянці траси на швидкості 50-60 км/год. Для цього різко натисніть на «газ», якщо буде відчуватися легка детонація приблизно 1-3 секунди, значить все правильно, якщо її не буде, то перемістіть датчик-розподільник на одну поділку в «плюсову» сторону. Коли вона тривала, то в «мінусову».