Як скласти план лекції.

Щоб лекція пройшла на високому рівні, необхідно мати план. Оскільки, перш ніж почати щось говорити слухачам, треба чітко уявляти собі, що говорити, в якій послідовності і т.д. У вирішенні цього питання може допомогти план-конспект або план-тези. У ньому повинна бути відображена думка лектора, його бажання донести до аудиторії нові знання, активізувати діяльність слухачів, допомогти засвоїти матеріал.
Інструкція
1
Перше, що вам належить зробити, - це чітко сформулювати тему. Вона має бути ясною і конкретною. Відштовхуючись від теми, продумайте структуру побудови плану лекції. Кожен лектор визначає структуру по-різному. Це залежить від його особистості, зацікавленості, його бажання працювати і від підготовленості слухачів. Різної аудиторії одну і ту ж тему не завжди слід підносити однаково. Ви можете скласти план-конспект або план-тези. Кожен лектор сам повинен визначитися, що йому підходить більше. Далеко не кожен може грамотно провести лекцію, грунтуючись лише на тезах. З іншого боку, іншому лектору зовсім не потрібен докладний план-конспект.
2
Наступне, на що варто звернути увагу, - це мета, яка повинна бути досягнута завдяки вашій лекції. Мети діляться на: освітні, виховні, розвиваючі та т.д.
3
Наступний пункт плану лекції - це хід самої лекції. Тут повинні бути розписані всі дії викладача, методи, застосовувані ним, припущення, як у тому чи іншому випадку повинен себе повести себе слухач.
4
Власне лекція повинна складатися з трьох частин: вступної, викладу і висновку. Вступ має зацікавити слухача, тому слід звернути увагу на "цепляющие" фрази, а також якусь недомовленість, що змушує аудиторію перебувати протягом всієї лекції в стані уваги і внутрішньої напруги, очікуючи розгадки, розкриття, квінтесенції теми і відповідей на всі питання. Водночас вступ має бути коротким. Основна частина лекції - це її виклад, в ній повинна бути розкрита тема і досягнута цель.Заключеніе - підведення підсумків, коротке повторення теми, закріплення її основних пунктів.
Зверніть увагу
Склавши план лекції, ви не упустите найдрібніші питання теми і передбачуваного ходу вашого виступу перед аудиторією.
Корисна порада
При складанні плану необхідно пам'ятати, що під час лекції має бути розкрито не більше чотирьох вопросов.В плані ви можете навіть накидати питання, які, на вашу думку, можуть задати вам слухачі, і підготуватися до них. Тоді на лекції ви не потрапите впросак.В плані лекції обов'язково має бути згадано обладнання, наочні посібники, які допоможуть слухачам краще й ефективніше сприйняти тему.