Як вивчити з дитиною абетку. Як вивчити алфавіт з дитиною.

Запам'ятати алфавіт для маленької дитини достатньо складна задача, адже одночасно необхідно задіяти розум, слух і зір. Тому дорослі повинні допомогти малюкові почути в словах звуки, побачити їх у книзі, а потім навчитися писати.
Інструкція
1
Придбайте для малюка абетку з веселими віршиками і яскравими великими картинками, які зображують тварин і предмети на кожну букву алфавіту. Прочитайте малюкові віршик на досліджувану букви, виділяючи інтонацією цікаву для букву. Потім кілька разів чітко скажіть цю букву і предмет, назва якого починається з цієї літери. Щоб дитині надалі було простіше навчитися читати, вимовляєте звук, а не саму букву, тобто «Б», а не «Бе». Замість книги можна скористатися картонними картками або електронною азбукою.
2
Вигадуйте розвиваючі ігри для малюка, пов'язані з алфавітом. Наприклад, нехай дитина за допомогою мови тіла зобразить букву. Або попросіть малюка знайти на кожну букву алфавіту предмети з його оточення. Пограйте з ним в слова, коли гравець повинен називати слово на останню букву раніше названого слова.
3
Запропонуйте малюкові виліпити букву з пластиліну. Крім запам'ятовування цієї букви під час ліплення у дитини розвивається дрібна моторика, сприяюча формуванню мови. Викладайте разом з малюком під час прогулянки букви з листочків, паличок, травинок, ліпіть слова зі снігу. З запам'ятовуванням алфавіту у малюка розвивається фантазія. Виріжете з кольорового картону кілька букв і розвісьте їх у дитячій кімнаті. Нехай малюк називає звук і показує пальцем відповідну букву на стіні.
4
Купіть малюкові розвиваючі іграшки. Наприклад, кубики з буквами і складами, які можна потрясти або кинути, щоб почути звук зображеної букви. Спечіть разом з малюком смачний алфавіт з тіста, який потім можна з'їсти за чаєм.
5
Не навантажуйте і не змушуйте дитину займатися всерйоз. За одне заняття з малюком досить вивчити одну букву. Читайте книги вашій дитині по можливості якомога частіше, намагайтеся захопити малюка і прищепити йому любов до книг, читання та навчанні.
Корисна порада
Проводите заняття з навчання алфавіту регулярно, починаючи з повторення пройдених букв.