Як ловити пелядь взимку.

Пелядь - дивно рідкісний гість водойм. Це озерна рибка, що мешкає у великих озерах Північної Росії та Сибіру. І тільки на нерест вона може вийти в гирлі річки або на мілководді. Досвід лову пеляді зовсім не великий. З точністю про неї можна сказати тільки те, що вона дуже полохлива і з обережністю підходить до приманок.
Інструкція
1
При лові пеляді не забувайте, що це стайная риба, яка уникає проточних вод і що за краще в основному протоки і стариці. Тримається пелядь в товщі води, далеко від густий підводної рослинності.
2
Ловиться вона на різних глибинах. Взимку використовують звичайну зимову вудку, оснащену блешнею. Найчастіше для лову пеляді пускають в справу блешні промислового виробництва. До насадкам вона не примхлива - відмінно підійдуть дощові черв'яки, опариші, невеликі грудочки тіста. Якщо ви використовуєте живу насадку, то ефективно буде додати її шматочками червоного поролону. Не слід насаджувати цілого хробака - це тільки відлякає рибу. Відріжте від нього невеликий шматочок так, щоб насадка покривала тільки вістря гачка.
3
Навіть взимку пелядь воліє рухому насадку. Зверніть увагу, що клює риба завжди по-різному, то ривками, то зовсім їли помітно. Будьте завжди готові до підсікання, так як спробувавши насадку один раз, пелядь не повернеться до неї вже повторно.
4
Відмітна риса лову пеляді в зимовий час - це те, що ловиться вона виключно на глибині. Для цього на волосіні закріплюється важкий грузик, на відстані 70 см від прикріпленою блешні. Волосінь фіксується таким чином, щоб блешня розташовувалася в 20-30 см від дна.
5
Щоб зловити пелядь, насадку слід опускати у водойму швидко, а діставати, навпаки, повільно. Намагайтеся закинути її якнайдалі від берега і при цьому поводьтеся тихо, щоб не злякати рибу завчасно.
6
Слід зазначити, що поталу у пеляді дуже різкий і напористий. Помітивши здобич, риба по діагоналі спливає до наживки, заковтує і різко йде на глибину. В цей час поплавок пірнає і рибалка повинен встигнути вчасно зробити підсічку. Ловити пелядь найкраще удвох, так як при витягуванні риба сильно опирається.
Корисна порада
Підгодовування для пеляді не застосовуються.