Як зменшити час сну.

Загальноприйнятою нормою сну вважається 8 годин на добу. Звичайно, це середня величина, яка може відхилятися в ту або іншу сторону. Однак багатьом шкода витрачати стільки часу на сон, і вони намагаються спати істотно менше, щоб звільнилося час використовувати для роботи. Як же зменшити час сну без шкоди для здоров'я?
Інструкція
1
Організму не все одно, в який час спати. Вся справа в біологічних ритмах, яким підкоряється кожен живий організм. Найефективніше час для сну - з 22 до 24 годин. Сон в цей час називають навіть «сон краси», так як складно добре виглядати наступний день, якщо напередодні в зазначений час ви не лягли спати. Індійські Веди кажуть про те, що проміжок з 22 до 24 годин - єдиний час, коли протягом доби відпочиває головний мозок. Якщо ви регулярно бодрствуете в цей час, можете прикинути, скільки часу ваш мозок трудиться без відпочинку. Безумовно, це не може не позначитися на здоров'ї. Мозок - це орган управління всім організмом і, як довели вчені, найбільша ендокринна залоза. Якщо не відпочиває мозок - не відпочивають і інші органи і системи організму, не відбувається щоденна налагодження їх роботи. Оскільки встановлено, що головний мозок продукує різні гормони, у тому числі і тестостерон, чоловіки, котрі лягають спати за північ, піддаються реальному ризику розпрощатися зі своєю чоловічою силою (згадаймо хоча б Наполеона, про якого відомо, що спав він не більше 4 годин на добу і в кінці свого життя на о. Святої Єлени практично перетворився на жінку).
2
Прийміть за правило відправлятися в ліжко до 22 годин з тим розрахунком, щоб до цього часу вже заснути. Щоб сон прийшов до вас легко, перед сном не пийте кави, міцного чаю або інших бадьорять напоїв, не слухайте важкий рок і не дивіться фільмів (особливо трилерів і фільмів жахів). Крім того, не займайтеся фізичними вправами пізніше, ніж за 3 години до сну. За 2 години до сну припиніть прийом їжі.
3
Скорочуйте час сну за рахунок ранкових годин. Згідно з тими ж індійським Вед, якщо людина не встав на світанку, він втратив весь день. Відповідно, влітку можна сміливо прокидатися о 4-5 годині ранку. Спіть з відкритими фіранками: ви помітите, що прокидатися від впливу сонячного світла набагато простіше, ніж у мороці від дзвону будильника.
4
Швидше за все, вам буде важко відразу почати прокидатися рано - привчайте себе до нового режиму поступово. З кожним днем заводите будильник так, щоб він продзвенів на 5 хвилин раніше, ніж в попередній раз. Зрештою, ваші внутрішні годинники налаштуються, і ви легко зможете прокидатися разом з першими сонячними променями.
5
Якщо у вас увійде в звичку вставати вдосвіта влітку, так само, близько 5 години ранку ви легко продовжите прокидатися і взимку, тут діятиме те, що називають «силою звички».
6
Вночі забезпечте собі повноцінний відпочинок. Добре відпочив організм прокинеться з легкістю і задоволенням.
7
На перших порах, коли ви тільки переходите на новий режим сну, вдавайтеся до маленької хитрості. 1-2 години ранкового сну вам чудово замінить 15-20-хвилинний відпочинок вдень, якщо ви заснете або просто прийміть горизонтальне положення і розслабитеся. Такий відпочинок допустимо до 14 годин, в більш пізній час він може негативно позначитися на вечірньому засипанні.
8
Пам'ятайте, що сон - це не тільки час відпочинку, а й час зцілення, і, як вважають вчені, час омолодження організму, тому не варто занадто скорочувати його. Сон тривалістю менше 6 годин на добу може згубно позначитися на здоров'ї.
Усіх людей можна поділити на «короткоспящіх» і «долгоспящіх». Хтось може виспатися за 4-6 годин, а комусь і 10:00 буде мало. На тему сну існує відомий вислів Наполеона про те, що чотири години спить чоловік, п'ять - жінка, а шість - ідіот. Сам полководець до старості дотримувався режиму дня з чотиригодинним перервою на сон . Чи можливо звичайній людині, подібно Наполеону, висипатися за невелику кількість часу?
Вам знадобиться
  • - чай з м'ятою.
Інструкція
1
Для того щоб скоротити кількість часу, необхідного на сон, ви повинні знайти для цього мотивацію. Мотивація спростить процес досягнення мети.
2
Скорочуйте час сну поступово, наприклад, по 15-20 хвилин на тиждень. Це дозволить організму поступово адаптуватися до нового режиму дня.
3
Чи не зменшуйте час сну в той період, коли ви хворієте. Сон необхідний організму для відновлення.
4
Вечеряйте за 3-4 години відходу до сну, намагайтеся не переїдати. Харчуйтеся регулярно і, по можливості, здоровою їжею.
5
Лягайте і вставайте приблизно в один проміжок часу. Якщо це неможливо, то хоча б в один час доби.
6
Перед сном провітріть кімнату, прийміть теплий душ, випийте чай з м'ятою або іншими заспокійливими травами. Постарайтеся усунути все те, що може розбудити вас вночі. Переривчастий сон менш повноцінний.
7
Якщо є можливість, спите на свіжому повітрі або в прохолодному приміщенні. Ви швидше й міцніше заснете, і ваш організм встигне відпочити за невеликий проміжок часу.
8
Ляжте в ліжко і розслабте м'язи. Відчуйте, як вони важчають, по вашому тілу розливається тепло. Думайте про те, як ваші м'язи розслаблюються, а думки про повсякденні проблеми женіть геть.
9
Найголовнішим стане ранкове пробудження. Вставайте з першим же дзвінком будильника. Згадайте про мотивацію, яка допоможе вам остаточно прокинутися.
10
Зробіть 15-хвилинну зарядку і прийміть холодний душ. Якщо холодний душ для вас занадто екстремальний, то замініть його на контрастний.
11
Протягом дня займайтеся улюбленою справою і думки про те, щоб прилягти хоча б на пару хвилин у вас не виникнуть.
12
Займайтеся спортом, виконуйте хоча б прості фізичні вправи. Вони додадуть вам сил і бадьорості до кінця дня. Але врахуйте, що найпізніше час для тренування 2 години до сну, інакше заснути ви не зможете.
Зверніть увагу
Не приймайте велика кількість кави, міцного чаю, енергетиків та психостимуляторів для збільшення часу неспання. Організм поступово звикне до них, і ефект з часом зменшиться. Крім того, ви заробите нервово-психічні проблеми, порушення діяльності серця і шлунку.