Як купити німецьку вівчарку.

Отже, ви вирішили завести собаку. На сімейній раді було прийнято рішення, що це буде саме німецька вівчарка. Як правильно купити собаку цієї породи?
Інструкція
1
Насамперед, утвердитесь в своєму рішенні мати собаку саме цієї породи. Німецька вівчарка - собака велика і активна, що вимагає серйозних занять і тривалих прогулянок. Якщо у вас немає часу або сил на щоденні заняття з собакою - відмовтеся від спокуси завести вівчарку.
2
Коли ви впевнені у своєму виборі, чітко визначте, для чого собака: для охорони, для спорту, для виставок, для прогулянок, для племінного розведення? Залежно від призначення собаки, ви зможете зорієнтуватися в пошуку відповідного саме вам цуценя. Чому так? Розкид цін на собак такої популярної породи дуже великий. Дорослу собаку для охорони приватного будинку можна взяти у притулку, а на цуценя шоу-класу доведеться розщедритися.
3
Зупинивши свій вибір на собаці для виставок, вибирайте розплідник по смаку і по кишені. Цуценята з молодих, ще не зарекомендували себе розплідників, як правило, дешевше. Але отримані в них собаки не завжди можуть успішно конкурувати з більш іменитими побратимами. Не вибирайте розплідник тільки по красивій рекламі на сайті. Обов'язково поспілкуйтеся з заводчиками особисто.
4
Дізнайтеся побільше про обраний розпліднику. Які родоводи і титули мають виробники. Чи є у них необхідні сертифікати і здані нормативи по ОКД і ЗКС. Застосовувався чи в розведенні інбридинг (близькоспоріднені схрещування). На якому рахунку знаходиться розплідник в середовищі заводчиків. Всю цю інформацію можна отримати на спеціалізованих форумах.
5
Якщо в обраному розпліднику в даний момент немає цуценят на продаж, ви зможете записатися на один з наступних приплодів. Якщо цуценята є, то вам запропонують вибрати одного з них. Зверніть увагу, на те, щоб цуценя був здоровий і не мав явних породних відхилень (неполнозубость, нестандартний окрас, хвіст калачиком, крипторхізм).
6
Укладіть з заводчиком договір купівлі-продажу цуценя. Рекомендується окремо обговорити можливість відшкодування частини суми при виявленні надалі у собаки таких племінних вад як крипторхізм, дисплазія, епілепсія. Разом з цуценям заводчик передає вам на руки племінну картку цуценя (яку згодом ви обміняєте на родовід у вашому клубі) і його ветеринарний паспорт.