Як позбутися запаху в матраці. Як вивести запах затхлості з матраца.

Матрац є одним з найважливіших елементів ліжка - без нього практично неможливий міцний і здоровий сон. Але що робити, якщо з часом ваш улюблений матрац став видавати неприємний запах, а купити новий у вас, з тих чи інших причин, немає можливості? Або прямо протилежний варіант - ви щойно придбали новий матрац і, розпакувавши його, відчули непередаваний «аромат». Як же позбутися від запаху в матраці?
Вам знадобиться
  • - харчова сода;
  • - перекис водню;
  • - розчин аміаку;
  • - ємність;
  • - ганчірки;
  • - губка;
  • - гумові рукавички;
  • - рушник.
Інструкція
1
На жаль, досить часто новий матрац має різкий, неприємний запах. Це й зрозуміло - як правило, перед тим як потрапити до вас у будинок, його досить довго зберігали запечатаним в поліетилен на складі, в умовах, далеких від ідеальних. Позбутися від запаху у щойно придбаному матраці не складе великої праці. Перед тим як користуватися новим придбанням, необхідно розпакувати його і винести на 3-4 дні на лоджію або балкон. Швидше за все, за цей час запах безслідно зникне.
2
Позбутися від запаху в старому, прослужить кілька років матраці допоможе харчова сода. Цей мінерал має Добре очищає властивостями і здатністю нейтралізовувати неприємні аромати. Надіньте гумові рукавички. Насипте товстий шар соди і акуратно розподіліть її по поверхні матраца. Залиште на добу. Слід врахувати, що волога сода нейтралізує запахи набагато ефективніше, ніж суха. Але вичистити її з матраца буде набагато важче. Приберіть соду з матраца спочатку за допомогою сухої ганчірки, а потім - пилососа. Оцініть результати своєї праці. Якщо неприємний аромат залишився - повторіть процедуру. Для цих же цілей можна використовувати водний розчин білого оцту.
3
Для видалення особливо стійких «благопріобретенних» запахів - наприклад, запаху котячої сечі - можна використовувати розчин аміаку. Приготуйте склад для обробки. Для цього візьміть ємність і змішайте 1/2 склянки нашатирного спирту, 1/2 склянки перекису водню і 2 склянки теплої води. Надіньте гумові рукавички і ретельно обробіть пляма отриманим розчином за допомогою чистої ганчірки. Промийте забруднене місце чистою холодною водою за допомогою губки. Промокніть сухим рушником. Просушіть матрац на сонці.
Корисна порада
Купуючи новий матрац, ретельно вивчіть матеріали, використовувані при його виготовленні. Зокрема, матраци з віско-еластичною поліуретановою піною можуть не тільки видавати неприємний запах протягом тривалого часу, але і спровокувати алергічні реакції.