Як вибрати потужність котла.

Починаючи будувати будинок, слід відразу ж подбати про його систему опалення, якщо його планується використовувати цілий рік. Це дасть можливість відчувати себе в ньому комфортно і затишно в прохолодні або холодні дні. Для забезпечення цього застосовуються різні системи, але основою їх залишається котел, який нагріває необхідний обсяг теплоносія. Тому особливо важливо правильно розрахувати його потужність.
Інструкція
1
Оберіть паливо, яке найбільш доступно у вашій місцевості, а саме: тверде (дрова, вугілля), електрика, газ або рідке (дизельне). Зазвичай визначення потужності і характеристики майбутнього опалювального приладу відбувається на стадії будівництва будинку, щоб надалі позбавити себе від непотрібних проблем. Визначтеся, чи буде вам потрібно ще й гаряче водопостачання. У цьому випадку, знадобиться або одноконтурний котел і підключений до нього бойлер, або двоконтурний котел. Основний критерій при підборі котла полягає в тому, щоб його потужність дозволила обігріти приміщення, використовуючи при цьому мінімальну кількість енергоносія.
2
Розрахуйте потужність котла опалення. При цьому скористайтеся орієнтовним співвідношенням: на 10 кв.м утепленого приміщення при висоті стель до трьох метрів потрібно для обігріву 1кВт. Наприклад, на будинок площею 120 кв. м потрібно котел потужністю не менше 12 кВт. Крім того, можна зробити розрахунок і таким способом: сумарна потужність радіаторів опалення + 20 відсотків. Якщо ж будівля не має достатньої теплозахисту або ж це, наприклад, скляна веранда, то це значення збільшиться приблизно на 70 відсотків.
3
Також слід враховувати, що якщо крім опалення котел буде використовуватися для гарячого водопостачання, то його необхідну потужність слід розраховувати із запасом на 20-50 відсотків. У зв'язку з тим, що гаряча вода потрібна не постійно, а періодично, систему зазвичай будують з пріоритетом обігріву будівлі. Тому при потребі в гарячому водопостачанні, повна потужність котла витрачається на її приготування, в той час як основний контур перестає працювати. Але, якщо використовувати цю функцію короткочасно, то температура в приміщенні за цей час суттєво впасти не встигне.
4
Зверніть увагу на значення потужності котла в інструкції з експлуатації при номінальному тиску газу. У нашій країні воно [тиск] набагато нижче, тому реально котел видаватиме дещо менше зазначеного.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=D9aKoMAhkGM
Якщо ваш заміський будинок або дача розташовані в місці, вільному від таких благ цивілізації, як газ і електрику, а також для додаткового джерела тепла в аномально морозні зими вам знадобляться опалювальні котли на твердому паливі. Без них не обійтися і при регулярно виникають перебої в подачі електрики і прикрих неполадки в системі опалення.
Інструкція
1
Визначтеся з такою важливою характеристикою котлів на твердому паливі, як потужність. При самостійному підрахунку потужності твердопаливних котлів можна орієнтуватися на таке співвідношення - 1 кВт потужності на 1 кв. м житла. Додайте ще 20% потужності на непередбачені втрати тепла.
2
Майте на увазі, що при виборі опалювального котла на твердому паливі потужністю менше необхідної для даного приміщення ви прирікаєте його на швидкий знос і, отже, на недовгий термін служби.
3
Також неприпустимо встановлювати опалювальний котел на твердому паливі, призначений для обігріву більшої площі, ніж у вас. При роботі твердопаливного котла упівсили незгоріле до кінця паливо у вигляді густого конденсату осідає на димарі. А це загрожує зменшенням тяги, утрудненням процесу горіння палива і проникненням диму в приміщення.
4
Оберіть чавунний котел , якщо ви плануєте встановити його в будинку для постійного проживання. Чавунні теплообмінники завдяки високій теплоємності матеріалу здатні як повільно нагріватися, так і довго остигати. Позитивною характеристикою котлів на твердому паливі, виконаних з чавуну, є їх довговічність. До того ж, прийшла в непридатність секцію чавунного теплообмінника легко замінити.
5
Сталевий твердопаливний котел доцільно придбати для заміського будинку, який опалюється тільки під час нечастих візитів. Завдяки більшій пластичності сталь витримає істотні перепади температур. Щоб уникнути перегріву котла його корпус обшивають спеціальними панелями, що закривають шар теплоізоляції.
6
Вирішіть, на якому вигляді палива буде працювати котел . «Дров'яні» котли працюють на деревині та відходах її, мають вологість 20-30%. Основний вид палива для універсальних котлів - вугілля, хоча вони можуть працювати нетривалий час на іншому вигляді палива. Тривале використання не основного виду палива може призвести до погіршення робочих характеристик котлів на твердому паливі.
7
Дуже зручні автоматично завантажуються котли працюють на деревних гранулах - пелетах. Їх слід вибирати в тому випадку, якщо у вашому регіоні є у продажу пелети, і покупка їх не виявиться для вас обтяжливою в плані фінансів. Зважте всі за і проти і виберіть відповідний для вашого житла котел , що відповідає вимогам надійності, економічності і довговічності.
Зверніть увагу
Щоб уникнути появи в крихкому чавуні тріщин від перепадів температури експлуатувати чавунні котли слід вкрай обережно.