Як розрахувати розміри шафи купе.

Шафи-купе - незамінні елементи сучасного інтер'єру. Вони можуть бути найрізноманітнішими і з використанням абсолютно різних дизайнерських елементів оформлення. Словом, правильно підібраний і встановлений шафа-купе може стати чудовим прикрасою приміщення.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - папір;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем розташування майбутньої шафи-купе. Найчастіше, а особливо в невеликих кімнатах, розміри шафи-купе залежать від того, яке для цього меблевого аксесуару може бути виділено місце.
2
Після того як визначитеся з місцем розташування шафи-купе, візьміть у руки рулетку і виміряйте висоту майбутньої шафи (як правило, багато хто воліє встановлювати будинку шафа-купе висотою до стелі), його довжини, а також глибину. Мінімальна рекомендована глибина становить 600 міліметрів: приблизно 100 мм піде на розсувну систему, а решта 500 мм дозволять вмістити вішалки з одягом. Запишіть всі отримані в результаті вимірювання дані.
3
Перейдіть до деталізації розмірів шафи-купе. Пам'ятайте, що по суті він складається з шафа-коробки з безліччю поличок і розсувних дверей. При виконанні розрахунку відразу ж зменшіть висоту шафи на 40 мм: одно стільки займати будуть регульовані ніжки. Отже, шафа-купе буде складатися з двох Стоєв (Стоєв - це вертикально розташовані стійки, виконаний з ДСП): довжина цих елементів дорівнює висоті шафи-купе, зменшеної на регульовані ніжки, а ширина - глибині шафи. Далі визначте розміри верхньої та нижньої частини шафи: ці дві частини будуть рівні між собою (довжина цього елемента дорівнює довжині шафи, а ширина - глибині шафи-купе). Визначте розміри центральних Стоєв: залежить висота цих елементів конструкції від бажаної висоти, де розміщена буде штанга для розвішування одягу. У більшості випадків висота центральних стійок дорівнює 1900 мм. Визначтеся з кількістю поличок і, виходячи з цього, розрахуйте їх розміри і проміжок між ними.
Зверніть увагу
Виробляючи розрахунки окремих деталей конструкції, враховуйте товщину ДСП! Вона може бути різною: 16, 18 і навіть 22 міліметра.
Корисна порада
Кількість дверей в шафі-купе визначається розмірами конструкції і тим важливою умовою, що ширина однієї дверної стулки не повинна бути більше 1000 міліметрів.
Перед замовленням на виготовлення дверей- купе необхідно точно заміряти отвір, в який вони будуть встановлюватися. Ви повинні чітко дотримуватися алгоритму виміру. Все виконуйте обережно й уважно.
Інструкція
1
Заміряйте висоту отвору (В отвору). Зняття розміру проводите в декількох місцях, з кроком приблизно 600-700 мм. Перепад висоти повинен бути не більше 15 мм. За висоту отвору вибираємо мінімальне значення висоти. Переконайтеся у відсутності ухилу підлоги, інакше двері купе будуть скочуватися.
2
Заміряйте ширину прорізу (Ш отвору). Так само як і в минулому пункті, ширину прорізу замірте в декількох місцях. Допустимий розкид становить 20 мм, при цьому за ширину прийміть найбільше значення (розглянуто стандартний випадок для дверей- купе , що переміщуються перпендикулярно до бічних стін).
3
Заміряйте глибину отвору (Г отвору). Для цього треба спочатку визначитися з брендом, який ви будете брати. Далі необхідно дізнатися ширину напрямних дверей- купе . Зазвичай вона становить приблизно 82 мм. Тоді мінімальна глибина прорізу складе теж 82 мм. Однак необхідно залишити запас для можливості регулювання 10-15мм. Звідси, в даному, прикладі глибина прорізу складе 100мм.
4
Розрахунок розміру дверей- купе : Висоту двері - купе (В дв) розраховуйте за формулою: В дв = В отвору - 40 мм.Шіріна двері - купе (Ш дв), вважайте за формулою: а) Для двох дверей: Ш дв = (Ш отвору + 20 мм)/2 (20мм - це розмір з урахуванням Шлегеля першого перехлеста дверей) .б) Для трьох дверей: Ш дв = (Ш отвору + 40 мм)/3, (40мм - це розмір двох накладок дверей) .в) Для чотирьох дверей: Ш дв = ( Ш отвору + 40 мм)/4, (40мм - це розмір двох накладок дверей) .Четире двері - купе можна розташувати по-різному - як з двома перехлестами (це більш популярний варіант), так і з трьома перехлестами.
5
Довжину напрямних (Д напр) для вбудованих шаф вважайте за формулою: Д напр = Ш отвору - 2 ммУменьшают довжину для спрощення монтажа.Дліну напрямних (Д напр) для корпусних шаф прийнято вважати за формулою: Д напр = Ш отвору +40 мм.
6
Збільшення на 40 мм необхідно, для підгонки розміру по місцю монтажу, тому ка, розмір верхньої та нижньої направляючих зазвичай відрізняється. Даний алгоритм розрахунку ширини дверей купе підходить тільки для прямих шаф. У разі кутових конструкцій необхідні спеціальні програми по моделюванню.