Як давати вітаміни для собак.

Не всі господарі домашніх вихованців замислюються про те, що собакам, також як і людям, потрібен повний комплекс вітамінів. Якщо ваш вихованець тривалий час сильно линяє або не проявляє такої активності, як раніше, можливо, варто почати давати йому спеціальні вітаміни для собак.
Інструкція
1
Перед тим як давати вітаміни собаці, оцініть її раціон. Якщо ви годуєте її спеціальними кормами, то на упаковці будь-якого з них повинна знаходитися таблиця зі складом та переліком входять в корм вітамінів. Вивчіть цю таблицю і на її підставі зробіть висновки про те, який вітамін може недоотримати ваш чотириногий друг.
2
На потребу собаки у вітамінах впливають такі фактори, як зростання і вік тварини, його темперамент, умови, в яких собака міститься. У більшості випадків вітаміни потрібні собаці в період її зростання, розмноження, поганого самопочуття. Дорослі собаки видужують від різних хвороб набагато швидше, якщо вони приймають необхідні їм вітаміни.
3
Найважливіші вітаміни для собаки - A і D. Звичайно, тварині потрібні й інші вітаміни, але багато з них воно отримує в достатній мірі зі своєї їжі, а інші потрібні лише в певні періоди. Вітамін А відповідає за роботу нирок, гостроту зору, регулювання функцій слинних залоз. Недолік цього вітаміну викликає підвищену схильність до різних інфекцій, захворювань. Головна роль вітаміну D - це підтримка правильного росту собаки.
4
Вітаміни B1, B2, B6, B12 благотворно впливають на шкіру і м'язи, захищають тварину від анемії, відновлюють нервову систему. На шкіру також добре впливає прийом вітамінів F і H. За плодючість і успішне розмноження відповідає вітамін E, а вітамін С, як і для людини, служить захистом від інфекційних захворювань.
5
Недолік того чи іншого вітаміну можна визначити по поведінці собаки: якщо собака гризе цегла, їсть землю, штукатурку, їй не вистачає кальцію, жує ваші взуттєві устілки - псу швидше за все не вистачає вітамінів групи B, підбирає недопалки - варто почати давати собаці вітамін P. Якщо шерсть собаки стала сухою і скуйовдженою, з'явилося сльозотеча, очна рогівка помутніла - тварині не вистачає вітаміну А. При рахіті у собаки викривляються кістки передпліччя, можна побачити, що її задні лапи стають Х-подібними.
6
При виборі вітамінів для собаки і перед тим як почати курс будь-якого з них порадьтеся з ветеринарним лікарем - передозування того чи іншого вітаміну може принести тварині шкоду.