Як квасити капусту розсолом. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Квашена капуста - це улюблені ласощі вже декількох поколінь росіян. Без цієї страви складно собі уявити буденну трапезу і навіть урочиста вечеря. Існує маса рецептів приготування квашеної капусти, але не всі з них дозволяють зберегти природний хрускіт продукту. А секрет досить простий - капуста зберігає свою структуру і пружність, якщо її солити розсолом.
Вам знадобиться
  • - 2 качана капусти середнього розміру
  • - 200 гр шинкованной моркви
  • - 0,5 склянки кухонної солі
  • - 2 л кип'яченої води
  • - глибока пластмасовий посуд на 3 л
  • - друшляк
  • - гострий ніж з довгим лезом
  • - дерев'яний бочонок для квашення
  • - зерна кропу
Інструкція
1
Очистіть вилки капусти від верхнього листя і зріжте всі темні плями. Після цього промийте кожен качан під проточною водою.
2
Розріжте качани навпіл таким чином, щоб качани цілком залишилися на одній з половин. Дуже дрібно наріжте капусту гострим ножем і перемішайте її з морквою. Але не варто забувати, що шаткована капуста повинна бути в довжину трохи ширше, ніж натерта морква. Дотримання цих пропорцій дозволить зберегти природний хрускіт продукту після засолювання. Слід пам'ятати, що качан потрібно зрізати з невеликим відступом, так як у підстави капустяні листи можуть гірчити.
3
Візьміть глибокий посуд і висипте всю сіль. Після цього додайте невелику кількість кип'яченої води і починайте розмішувати до повного розчинення солі. У міру розчинення розсолу, воду потрібно доливати доти, поки її не виявиться достатньо для повного занурення друшляка.
4
Опускайте капусту в друшляку порціями в розсіл так, щоб вся маса повністю покривалася розсолом. Засипати капусту в друшляк потрібно не більше ніж наполовину. Для посилення Просолов кожну порцію можна залишати в розсолі до 1 хвилини. Після, капуста повинна стекти.
5
Висипте капусту в посудину для квашення. І зверху налийте трохи розсолу так. Після цього залишився розчин більше не буде потрібно і його можна злити. Якщо під рукою не виявилося дерев'яного барила, то його можна замінити емальованому каструлею.
6
Присипте кожен шар капусти невеликою кількістю зерен кропу і, після закладки всієї маси, закрийте кришкою. Якщо ви використовуєте каструлю, то необхідно взяти тарілку, меншу за діаметром ширині судини і укласти її поверх капусти. Зверху тарілку потрібно притиснути пресом у вигляді чаші, наповненої водою.
7
Зливайте утворюється розсіл по мірі квашення капусти якщо він починає витікати з барила. Слід також пам'ятати, що якщо в перші три дні капуста надлишково виділяє сік, то прес потрібно трохи послабити.