Як зробити електричні моторчики.

Уніполярний двигун працює за тим же принципом, що і уніполярний генератор (диск Фарадея), використовуючи принцип оборотності електромагнітних явищ. Такий мотор характеризується тим, що споживає значний струм при малому напрузі.
Інструкція
1
Одягніть спеціальні окуляри, призначені для захисту від механічних небезпек, а також термостійкі рукавички. Уніполярний двигун розкручується до швидкості, при якій його рухомі частини можуть відокремитися і заподіяти травму ока, а входять до його складу струмопровідні частини можуть розігріватися до значних температур.
2
Витягніть з зіпсованих навушників магніт. В них застосовуються магніти двох типів: чорні кільцеві і сріблясті, схожі на таблетки. Підійде тільки магніт другого типу. Ні в якому разі не допускайте його ковтання дітьми і домашніми тваринами!
3
Візьміть звичайний цвях або саморіз. Надіньте магніт на його капелюшок.
4
Звичайну пальчиковую батарейку (краще сольову, оскільки її внутрішній опір більше, що безпечніше) візьміть в ліву руку і розташуйте вертикально плюсом вниз. Ні в якому разі не використовуйте акумулятор або літієвий акумулятор. До позитивного контакту батарейки прімагнітьте вістрі цвяха або самореза, щоб капелюшок з магнітом звисала вниз. Великим пальцем лівої руки притисніть до негативної клеми батарейки шматок дроту.
5
Правою рукою протилежний кінець дроту злегка притисніть збоку до магніту, і він почне обертатися. Потримайте двигун в такому стані кілька секунд, потім відключіть, інакше він нагріється. Не торкайтеся рухомих частин і не давайте двигуну набирати підвищені оберти. У всіх випадках, відчувши найменший нагрів, негайно відключайте моторчик.
6
Переверніть магніт і повторіть досвід. Ви виявите, що моторчик обертається в протилежну сторону.
7
Тепер спробуйте змінити полярність батарейки. Ви виявите, що це призведе до того ж ефекту - напрямок обертання зміниться на протилежне. Якщо ж перевернути одночасно і батарейку і магніт, нічого не зміниться - спрацює принцип «мінус на мінус дає плюс».