Як усунути тріщину в фундаменті.

Через нерівномірного осідання на фундаменті можуть з'являтися тріщини. Якщо вони невеликі, то їх закрити можна звичайною сумішшю для ремонту і покривши ділянку герметиком. Але для більш складних ділянок, використовують спеціальні матеріали - швидкотверднучі цементи та епоксидні смоли. Відремонтувати пошкоджені місця можна самостійно, не викликаючи будівельної бригади.
Вам знадобиться
  • - бистротвердеющий цемент;
  • - епоксидна смола з насадками і затверджувачем;
  • - кельма;
  • - будівельний фен;
  • - щітка по металу.
Інструкція
1
Підготуйте для забивання тріщин цементні матеріали. Вони представляють із себе готову суміш, в яку тільки слід додати воду. В їх основі лежать швидкотверднучі цементи. Змішайте суху суміш з водою до отримання пастоподібної маси. Так як процес затвердіння відбувається досить швидко, тріщини слід заповнити їй негайно. Не потрібно приготовляти більшу кількість матеріалу ніж те, яке потрібно для негайного застосування.
2
Підготуйте тріщину. Видаліть з неї крихти бетону зубилом. Якщо тріщина великого обсягу, то розширте її знизу, щоб закріпити «в замок». Візьміть кельму і заповніть дефектне місце розчином, після чого загладьте поверхню. Якщо пошкодження досить великі і знаходяться в бетонних блоках або елементах, то цей спосіб також застосуємо. Роботу почніть з розчищення місця пошкодження. Одягніть захисні окуляри і візьміть «бойове» зубило, воно більше звичайного. Розчищену тріщину добре промийте струменем води під тиском. Зачекайте, поки всередині неї все висохне.
3
Зробіть розчин. В його основі може бути або гідравлічний цемент, або суміш портландцементу, піску і води в співвідношенні 1: 3: 2/3. Заповніть пошкодження таким чином, щоб розчин виступав над поверхнею. Коли він почне схоплюватися, візьміть кельму і ретельно загладьте його. Потім накрийте поверхню важкої тканиною і тримайте ділянку у вологому стані в перебігу декількох днів.
4
Візьміть епоксидну смолу. Вона найбільш ефективна для дрібних (3-5 мм) тріщин в монолітному бетоні. Перед її нанесенням висушіть поверхню пошкодження. Якщо вона волога або через тріщину просочується вода, то використовуйте будівельний фен. Після видалення вологи почекайте ще 30 хвилин, щоб переконатися в її повній відсутності. Після чого приступайте до закладення тріщини. Епоксидна смола складається з двох частин: насадки і рідкої смоли, упакованої в тубу. Роботу проводите в захисних окулярах і рукавичках.
5
Візьміть щітку по металу і очистіть ділянку і поверхня навколо нього. Продуйте тріщину повітрям, щоб в ній не залишилося бетонних крихт. Висушіть всередині феном. Приклейте насадки, вставляючи їх в тріщину через кожні з 30 см, відлік почніть з 30 см від землі або підлоги.
6
Змішайте на шматку картону шпателем епоксидну смолу з затверджувачем і нанесіть розчин на нижню поверхню кожної насадки, а після приклейте її над тріщиною. Роботу проводите в гумових рукавичках. Зачекайте, поки смола затвердіє.
7
Змішайте другу порцію двухкомпонентной пасти і покладіть її на поверхню тріщини. З зусиллям вдавите її в пошкоджену ділянку. Товщина покриття повинна бути в районі 3 мм, потім розітріть пасту навколо тріщини. Після того як вона затвердіє, зробіть вприскування рідку епоксидну смолу в тріщину, згідно інструкції виробника, починаючи з самої нижньої насадки. Потім по черзі, закриваючи ковпачком насадку, приступайте до заповнення наступної, розташовану вище. Якщо ширина тріщини більше 3 мм, то для кожної насадки потрібно буде кілька туб. Після затвердіння в плині 5-і доби, зрубаєте насадки.