Як замінити патрон в люстрі.

В люстрі, як і в будь-якому іншому світильнику, може вийти з ладу патрон. Замінивши його, можна заощадити значні кошти, оскільки не буде потрібно купувати нову люстру. Однак заміна патрона в світильнику саме цього типу має ряд особливостей.
Інструкція
1
Перед виконанням операції відключіть в квартирному щитку автомат, від якого в квартирі харчуються всі стельові світильники. Переконайтеся в тому, що ви вимкнули саме той автомат, який потрібен: після його відключення жодна з люстр, включаючи ремонтовану, не повинна працювати незалежно від положення вимикача. У приміщенні, де встановлена люстра, заздалегідь включите в розетку (вони продовжать працювати, оскільки відключаються іншим автоматом) настільну лампу, яку направте вгору.
2
Відключивши автомат, переконайтеся в тому, що патрон дійсно потребує заміни. Зніміть абажур, потім кришку патрона. Використовуючи на додаток до настільній лампі ліхтар, огляньте контакти патрона. Якщо на них є сліди нагару, іржі, почистіть їх. Використовуйте для цього напилок, викрутку. Не забудьте почистити в тому числі і торці клем. Пр необхідності, злегка підігніть контакти з таким розрахунком, щоб вони краще притискалися до лампи, але так, щоб виключити коротке замикання і поломку підстави.
3
Злегка, щоб не натягнути дроти, відтягніть керамічне підставу з контактами. Огляньте ВНИТИ. При необхідності, підтягніть їх. Потім зберіть патрон і надіньте абажур.
4
У випадку, якщо корпус патрона пошкоджений, профілактичні операції не допоможуть. Його доведеться міняти. Для цього витягніть лампочки з усіх патронів, навіть тих, які змінювати не збираєтеся. Зніміть абажури. Потім зніміть люстру, замалювавши схему її підключення. Здійснюйте цю операцію з помічником. Постеліть на стіл газету, а вже на неї обережно покладіть люстру.
5
Для зняття патрона спочатку розберіть його, потім від'єднайте дроти від керамічної колодки. Після цього відокремте від люстри підставу патрона. Кріпитися воно може по-різному. Новий патрон встановіть в зворотному порядку, не допускаючи коротких замикань, в тому числі, від перерізання ізоляції при складанні.
6
Якщо проводка всередині люстри стара, замініть її. За схемою вона повинна в точності відповідати первісної. Протягування провідників крізь трубки - трудомістка, але здійсненне операція. Також не допускайте при цьому перерізання ізоляції проводів.
7
Установку люстри на місце також здійснюйте з помічником. Якщо раніше вона підключалася без клемника, встановіть його. Поставте на місце абажури, а потім лампи.
Зверніть увагу
Ніколи не працюйте під напругою.