Як оформити стінгазету. Оформлення стінгазет.

В стінгазеті важливо як текстовий зміст, так і художнє оформлення. Через погане оформлення можуть залишитися непоміченими цікаві матеріали, так само як і бідну за змістом стінгазету не врятують навіть самі барвисті фотографії та малюнки. Щоб правильно оформити стінгазету, необхідно спочатку створити її зменшений макет, на якому слід визначити місця розташування основних смислових елементів - тексту, фотографій, малюнків.

1. В першу чергу на аркуші потрібно зробити поля, ширина яких повинна бути не менше двох сантиметрів. Це необхідно для того, щоб газета зорово відокремлювалася від стени.2. Потім розмічається місце під заголовок, номер і дату випуску, назва випускаючої організації. Як правило, для цього відводиться близько однієї п'ятої площі стінгазети. Між заголовком і основним текстом правильно буде залишити трохи вільного місця, щоб вони не слівалісь.3. Далі площа стінгазети потрібно розмітити під матеріали, які будуть в ній розміщені. Текстові матеріали та ілюстрації бажано чергувати. Найбільш цікаві матеріали розміщуються в центрі газети, менш важливі - по краям.4. Дуже важливо, щоб композиція газети була врівноваженою, тобто, обидві частини повинні бути заповнені одінаково.5. Текстові матеріали краще надрукувати на окремих аркушах, а потім їх наклеїти на газету.6. Якщо необхідно виділити який небудь матеріал або об'єднати декілька, присвячених одній темі нотаток, їх можна обвести рамкою або виконати на кольоровий бумаге.7. Звичайно, оформити стінгазету неможливо без фотографій і малюнків, при цьому дуже важливо розмістити їх максимально ефектно. Бажано, щоб малюнки були виконані профессіоналом.8. Ефектно в стінгазеті виглядає аплікація, для якої можна використовувати журнальні ілюстрації. Але при цьому слід знати міру, щоб не переборщити з колірними пятнамі.9. Завжди цікаві в стінгазеті фотографії. Вони самі по собі привертають увагу, але ще більш вдалим рішенням стане розміщення акуратно вирізаних зображень на якомусь незвичному фоні, або використовувати фотографію в якості одного з елементів великого рісунка.10. Особливу увагу при оформленні стінгазети слід приділити колірній гамі. Надто строкаті газети стомлюють погляд, відволікають увагу від змісту.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ejJjHh5fKAY
Намалювати стінгазету з математики нескладно, складно доречно вжити весь наявний у вас матеріал і розмістити його в правильній послідовності. Якщо ви проявите трохи фантазії, майстерності і знань, ваша стінгазета з математики вийде цікавою і пізнавальною.
Вам знадобиться
  • - ватман формату А1 або А2;
  • - олівці;
  • - фломастери;
  • - фарби;
  • - клей;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Складіть спершу графічний план і макет стінгазети з математики. Подивіться розташування текстів і малюнків, як вони виділені на папері. Якщо замітка або задача не виділяються на загальному тлі макета - тоді й читач не зверне на них ніякої уваги.
2
Визначте місце для назви газети. Якщо це регулярна стінгазета з математики вкажіть дату і порядковий номер. Якщо стінгазета має сталу символіку, слід відобразити її зліва від назви газети. Назва газети може розташовуватися не тільки по центру, важливо, щоб воно виділялося величиною шрифту і яскравістю букв. Якщо оформлення макета вам сподобалося, пора приступати до основної роботи.
3
Візьміть аркуш формату А1 або А2. Напишіть або намалюйте назва газети. Назва газети залежить від того, для якого віку вона призначена. Якщо це початкові класи - «Веселий рахунок» або «Навчись рахувати», для учнів старших класів «Пізнавальна наука» або «Математика для тебе».
4
Роздрукуйте всі матеріали, які ви плануєте розмістити у вашій стінгазеті і розмістіть їх на аркуші. Ви відразу побачите всі достоїнства і недоліки газети. Кожен матеріал повинен мати своє місце і відділятися від іншого матеріалу мінімум на пару сантиметрів, інакше все зіллється в загальний фон. Спершу визначте, де будуть розташовуватися основні матеріали і малюнки, і тільки потім розташуйте все інше.
5
Виділіть обов'язково рамками або заставками ті місця в стінгазеті, які найбільш важливі для сприйняття. Багато цікаві матеріали не будуть помічені, якщо вони погано оформлені. Використовуйте фотографії та малюнки, вони допоможуть урізноманітнити стінгазети і зробити її яскравіше.
6
Використовуйте для стінгазети з математики цікаві головоломки, ребуси і завдання в картинках. Приклейте на ватман весь матеріал, згідно вашу макету. Використовуйте для молодших школярів задачі з секретами, що відкриваються кишеньками і т.п.
Зверніть увагу
Чи не завантажуйте газети надмірною кількістю нотаток і малюнків.
Корисна порада
Використовуйте в якості основи для нотаток папір, вирізану у формі геометричних фігур.