Як ростити авокадо.

Мати вдома оригінальне деревце авокадо - це не тільки модно, але і зовсім не складно. В природі доросле дерево авокадо може досягати до 18 м у висоту. Такого результату в домашніх умовах, звичайно, не добитися, та й плодоносити воно не буде, але все ж виростити авокадо, безсумнівно, варто.
Інструкція
1
Для висадки вам потрібно одна кісточка стиглого плода авокадо. Майте на увазі, що кісточка з недозрілі авокадо НЕ проросте! Кісточку необхідно ретельно вимити і насухо витерти.
2
Потім акуратно просвердлите невеликі отвори по окружності кісточки, розташовуючи їх по центральній лінії. 3-4 дірочки буде цілком достатньо. Вставте в них сірники або зубочистки. У склянці з водою закріпіть кісточку таким чином, щоб сірники служили опорою і розташовувалися на обідку склянки. Вода повинна покривати тільки нижню частину кісточки.
3
Протягом 2-3 тижнів кісточка розколеться і з нижнього отвору з'являться невеликі корінці. Після того, як це відбудеться, і довжина коренів досягне 3-4 см, можна приступати до висадки авокадо в горщик. Візьміть горщик невеликого діаметру і наповніть його зволоженим субстратом.
4
Грунт для авокадо заготуйте заздалегідь, використовуйте в рівних частинах перегній, садову грунт і сирої торф, додайте частину крупного річкового піску.
5
При посадці не закопуйте саджанець занадто глибоко - третина кісточки повинна знаходитися на поверхні. І не забувайте, що авокадо - тропічна рослина і любить достаток вологи. Постійно зволожуйте верхній шар грунту і підливайте відстояну воду в піддон. Вода для поливу повинна бути кімнатної температури або трохи вище.
6
Коли деревце підросте, його можна буде пересадити в більш просторий горщик. Не ставте рослину під прямі сонячні промені, авокадо воліє тінь. У зимовий час дерево скине своє листя, щоб навесні обрости новими. Якщо ви помітили, що авокадо некрасиво витягується вгору, пріщіпніте маківку рослини для більш рясного розгалуження.
7
Авокадо - невибаглива рослина. Основний догляд полягає в рясному поливі і застосуванню добрив один-два рази на місяць.
Корисна порада
Якщо краї листя у авокадо почнуть підсихати, значить, йому не вистачає вологи. Регулярно обприскуйте рослина з пульверизатора.