Як складати пілотки з паперу. Як зробити з паперу пілотку.

Образ радянського маляра у більшості незмінно асоціюється з його головним убором, зробленим зі звичайної газети. Паперова пілотка відрізняється легкістю, простотою виготовлення і зручністю використання.
Інструкція
1
Візьміть прямокутний лист паперу великого розміру - приблизно формату газетного розвороту. Це може бути ватман або великий аркуш подарункового паперу.
2
Зігніть аркуш навпіл по більшій стороні (газетний лист вже має потрібний згин посередині).
3
Покладіть складений аркуш перед собою так, щоб згин знаходився зверху. Загніть верхні кути аркуша до центру. Якщо ви з'єднаєте кути по центру, в результаті ви отримаєте гостру шапочку типу будьонівки. Щоб виріб більше нагадувало військову або піонерську пілотку, загніть кути приблизно на третину ширини листа. Загнуті кути не повинні доходити до нижнього краю аркуша.
4
Нижній край верхнього листа загніть догори, накриваючи загнуті в попередньому кроці кути. Переверніть аркуш і те ж саме повторіть з іншого боку заготовки.
5
Загніть з кожного боку по два куточка у напрямку до себе. Мистецтво орігамі передбачає використання клею, але, якщо вам потрібно практичне виріб, ви можете приклеїти куточки до основи.
6
Ви можете залишити пілотку в такому вигляді, але щоб конструкція була більш міцною, виконайте ще кілька кроків у роботі. Складіть пілотку навпіл і потягніть за центральну вертикальну лінію, розкладаючи її так, щоб загнуті нижні куточки покривали один одного.
7
Тепер загніть нижній куточок догори і те ж саме виконайте з іншого боку. Потягніть ці місця в різні боки і розправте пілотку.
8
Принцип складання такого головного убору може стати в нагоді при виготовленні дитячих карнавальних костюмів, для захисту від жаркого сонця, при ремонтних роботах. Це також хороший бюджетний варіант, коли необхідно зробити однакові елементи костюмів для цілої команди (КВН, різні змагання).
Зверніть увагу
Довжина отриманої пілотки буде дорівнює ширині взятого спочатку аркуша паперу.
Корисна порада
Ретельно пропрасовуйте все згини, щоб виріб виглядав акуратним.
Пилотка з газети - це незмінний атрибут штукатурно-малярних робіт. Жоден ремонт у будинку раніше не обходився без цього головного убору. І зараз можна знайти безліч варіантів застосування такої пілотки. Наприклад, використовувати на дачі, пляжі або в лісі в жаркий, сонячний день для порятунку від печуться сонця. Скласти таку пілотку не складає труднощів. Достатньо мати під рукою подвійний аркуш газети.
Інструкція
1
Складіть подвійний аркуш газети по лінії згину (навпіл). Покладіть перед собою на рівну поверхню таким чином, щоб край із згином опинився зверху. Візьмете верхній правий кут подвійного аркуша і складіть його, як показано на ілюстрації. Аналогічним способом складіть лівий верхній кут газети.
2
Загніть нижній край верхнього газетного аркуша до рівня горизонтальної сторони складених кутів. Переверніть. Аналогічно, на такому ж рівні, загорніть другий край газети.
3
Переверніть заготовку вашої пілотки знову на сторону з загнутими кутами. Відверніть нижній край і складіть його навпіл. Знову загорніть нижній край (відворот) по першій лінії згину.
4
Переверніть пілотку на іншу сторону. Тепер розгорніть відворот на цій стороні. Далі загорніть бічні сторони настільки, щоб пілотка щільно села на голову, за розміром. При необхідності можна загортати бічні сторони більше або менше, домагаючись необхідного результату.
5
Складіть навпіл нижній відворот на такому ж рівні, як на першій стороні пілотки. При цьому, загини бічних сторін не відвертайте. Тобто складайте їх удвічі. Знову загорніть нижній край (відворот) по першій лінії згину таким чином, щоб подвійні кінці одвороту утворили скріплення одворотів пілотки з першої стороною. Тобто загорніть їх за бічні одвороти, як показано на ілюстрації.
6
Надайте обсяг отриманої пілотці. Приміряйте її на голову. Такий головний убір можна носити не тільки як стандартну пілотку, але і як будьонівку.
7
Якщо у вийшла пілотки виявилася глибока посадка, то верхній кут можна загорнути всередину. Таким чином можна підігнати її по розміру на конкретну голову, а також надати класичний зовнішній вигляд вашої пілотці.
Корисна порада
Так як газетні листи мають різні формати, підбирайте їх більшого чи меншого розміру, в залежності від необхідного розміру вашої пілотки.